کد خبر: 103395 A

بخشدار مرکزی آمل:

شوراها برای توسعه عمرانی روستاهای خود باید به شناسایی مشکلات روستایی بپردازند./شوراها باید همکاری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

ایلنا: محمدرضا نصیری صبح امروز در نخستین همایش چهارمین دوره شوراهای اسلامی بخش مرکزی آمل که در سالن اجتماعات ولی‌عصر ارساد برگزار شد، با تاکید براینکه شوراها برای توسعه عمرانی روستاهای خود باید به شناسایی مشکلات روستایی بپردازند، اظهار داشت: بخش مرکزی با توجه به وسعت آن دارای پتانسیل‌ها و موقعیت‌های بسیاری است که باید شناسایی شود.

به گزارش ایلنا از آمل،وی با بیان اینکه هم‌اکنون بخش مرکزی در خیلی از مسایل با محرومیت به سر می‌برد، افزود: در این بخش مشکلاتی در بخش‌های بهداشت، قطعی آب، جاده و آموزشی مواجه است که مسئولان شهری باید به آن توجه کنند.

نصیری با اعلام اینکه برای توسعه عمرانی روستاها شوراها باید همکاری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند، اظهار داشت: برای بهتر زندگی کردن به فرموده پیامبر اکرم(ص) مشورت کردن است که شوراها باید در این امر از وظایف خود قرار دهند.

بخشدار مرکز آمل برای توسعه روستایی از سوی شوراها بهره‌گیری از بزرگان و ریش‌سفیدان مهمترین اصل بیان و عنوان کرد‌: با توجه به اهمیت شوراها از دیدگاه امام راحل(ره) شما به عنوان نمایندگان مردم هستید تا به رفع مشکلات آنها بپردازید.

وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی نیز با هشت بند برای پیشبرد رفاه‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تاکید شده است، ابراز داشت: بنابراین شوراها برای گام نخست در اجرای این رفاه‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند تا برای مردم کارهای اصلی انجام دهند.

نصیری با اعلام اینکه شناسایی استعدادهای درخشان در روستاها از وظایف شوراها و دهیاران است، بیان داشت: با بکارگیری این افراد می‌توان در جهت ترویج و آموزش توسعه کشاورزی، پرورش گل‌وگیاه و حتی پرورش ماهی گام موثری در روستاها برداشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: نظارت و پیگیری بر کار عمرانی، جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تشکیل تعاونی در روستاها به موجب آبادانی روستاها از دیگر وظایف شوراها است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر