کد خبر: 11255 A

استاندار مازندارن در بازدید از دفتر رسانه های استان:

رسانه های مكتوب و مجازی باید به دور از جناح بندی ها و حب و بغض ها، به ایفای نقش اساسی خود در این راستا بپردازند و همواره مدافع حقوق مردم باشند.

ساری - ایلنا: استاندار مازندران در بازدید از دفاتر رسانه های استان، از دفاتر روزنامه های محلی بشیر، فجر خزر، دیار سبز و سرپرستی خبر گزاری ایلنا در مازندران بازدید نمود و با مدیران مسوول و خبرنگاران و كاركنان آن ها به گپ و گفت صمیمی پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سید علی اكبر طاهایی شامگاه روز چهارشنبه به همراه مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر روابط عمومی استانداری، معاون اشتغال و سرمایه گذاری مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی و برخی مدیران استانی در حاشیه بازدید از دفاتر روزنامه های محلی بشیر، فجر خزر، دیار سبز و دفتر سرپرستی خبر گزاری ایلنا در مازندران، گفت: تقویت، حمایت و پشتیبانی مطبوعات محلی و رسانه های استان رویكرد اصلی ماست.

طاهایی طراوت و پویایی رسانه ها را یكی از عوامل مهم توسعه استان برشمرد و بیان داشت: باید برنامه ها معطوف به رفع مشكلات این نشریات شود، تا بی دغدغه در راستای رسالت خود گام بردارند.

استاندار مهم ترین ماموریت رسانه ها را پی گیری مطالبات مردم دانست و عنوان داشت: رسانه های مكتوب و مجازی باید به دور از جناح بندی ها و حب و بغض ها، به ایفای نقش اساسی خود در این راستا بپردازند و همواره مدافع حقوق مردم باشند.

طاهایی با بیان این نكته كه نقد و نقادی و برخورد انتقادی با قضایا، هویت اصلی رسانه هاست، بیان داشت: دسترسی به اصل اطلاعات و پرهیز از نقل قول های رایج بدون ذكر منابع، محور كار یك رسانه واقعی در حوزه خبر رسانی است.

وی با ذكر این نكته كه از اهل رسانه توقع دارم چون همیشه، امید آفرینی را در مطالب و حتی نقدهایشان وارد نمایند، یاد آور شد: اگر نقد بتواند در ژرفای واقعیت حضور پیدا كند، بسیار عاقلانه و منطقی خواهد بود و همگان را به نحو بایسته ای مورد اثر قرار خواهد داد.

طاهایی با اشاره به این نكته كه رسانه ها در انعكاس خدمات دولت و نظام تلاش وافر دارند، خواستار اهتمام هر چه تمام تر آن ها در جهت تقویت همدلی و هم افزایی برای اعتلای استان شد.

وی گفت: امیدوارم روزی از لحاظ معنوی به جایی برسیم كه هر چه می كنیم و می گوییم و می نویسیم برای خدا باشد.

طاهایی از زحمات همه اهالی رسانه به خاطر اطلاع رسانی، ارتقای آگاهی های سیاسی و اطلاعات دینی قدر دانی نمود و خاطر نشان ساخت: رسانه ها در پردازش موضوعات دینی و به ویژه ارزش های دفاع مقدس اهتمام داشته باشند.

وی خبر داد: امسال ا میلیارد تومان از باقی مانده اعتبار بنگاه های زود بازده و 2 میلیارد تومان از بودجه ی مشاغل خانگی استان در صورت ابلاغ اعتبار سال جاری، به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اختصاص خواهد یافت، تا منجر به گشایشی هر چند اندك در كار اهالی رسانه و قلم باشد.

طاهایی گفت: امید وارم علیرغم تنگاه های بودجه فرهنگی، بتوانیم گام های جدی تری در جهت مسایل بیمه ای خبر نگاران برداریم.

وی در این روز هم چنین ضمن گفتگو با مدیران مسوول به درد دل خبرنگاران و كاركنان آن ها پرداخت و در جهت رفع مشكلات آنان تاكیداتی نمود.

در این دیدارها هریك از مدیران مسوول ضمن قدر دانی از استاندار به خاطر حمایت همیشگی ایشان از رسانه ها به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

عباسعلی ابراهیمی، مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این بازدید ها ضن قدر دانی از استاندار به خاطر توجه همیشگی به مسایل و مشكلات رسانه ها، گفت: این بازدید ها گامی موثر در رفع برخی موانع و مشكلات اهالی رسانه است.

وی با اشاره به این كه رسانه ها باید آیینه تمام نمای جامعه باشند، گفت: رسانه ها می توانند با پیگیری مشكلات مردم، نقش خود را به نحو بایسته ایفا نمایند.

ابراهیمی مدیریت صحیح و هوشمندانه ی رسانه ای در این شرایط تحریم را ادای دین به ساحت شهدا و آرمان امام شهدا دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر