کد خبر: 1239 A

مدیرعامل آبفار مازندران:

29پروژه آبرسانی روستایی با صرف اعتباری بالغ بر 90095 میلیون ریال و بهره مندی بیش از 7900خانوار روستایی استان مازندران در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ساری-ایلنا:29 پروژه آبرسانی روستایی با صرف اعتباری بالغ بر 90095 میلیون ریال و بهره مندی بیش از 7900خانوار روستایی استان مازندران در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره روابط عمومی شركت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛مدیر عامل آبفار استان در گفتگویی با اعلام این خبر اظهار داشت:از مجموع 29 پروژه قابل بهره برداری، 7 پروژه مجتمعی و 22 پروژه به صورت تك روستایی است.

محمد حسین برزگر این پروژه ها را شامل 7 پروژه در ساری، 5 پروژه در قائمشهر و نیز بهشهر، نور، نكاء و تنكابن هر كدام 3پروژه، بابل و آمل هركدام 2 پروژه و 1 پروژه در چالوس عنوان كرد و گفت:برای بهره برداری از این پروژه ها 310 كیلومتر خطوط انتقال و شبكه توزیع اجرا، 5 حلقه چاه عمیق حفر و 11 دهنه چشمه بازسازی شده است.

وی دیگر اقدامات انجام شده را ساخت منابع زمینی و هوایی با ظرفیت 3300 متر مكعب، 20 واحد ایستگاه پمپاژ و همچنین محوطه سازی،اتاقك كلرزنی،بازسازی و تجهیز چاه و پل كابلی و نصب كلریناتور و..... برشمرد.

مدیر عامل آبفار مازندران پروژه های اجرایی در ساری را اجرای فاز دوم آبرسانی روستایی گردشی،آبرسانی جمال الدین كلا،آبرسانی پاشاكلا دودانگه،آبرسانی فاز 2 معلم كلا،آبرسانی تلوكلا،و تامین آب و بازسازی شبكه آبرسانی مجتمع كرسب-مسكوپا و وركی ساری عنوان كرد.

وی افزود:5 پروژه شامل آبرسانی به روستاهای دشتیان،گزنه كلا،فوریجا،آهنگركلا خرابه و فاز اول كرو قائمشهر نیز به اتمام رسیده است.

برزگر از اتمام عملیات اجرایی آبرسانی به سرخ گریوه،پارسا و كفتر كار بهشهر نیز خبر داد و گفت:آبرسانی به روستاهای قلعه سر،ولامده نكاء و تامین آب شرب برای روستای لایی پاسند نكاء نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: در هفته دولت فاز اول مجتمع آبرسانی ناتل و انارجار،كمر بن و ایوا نور نیز به بهره برداری می رسد و پروژه های آبرسانی روستای مجتمع معلم كلا و مجتمع امیرده بابل،مجتمع سوته كلا،كارچی و میانرود آمل و تامین آب و بازسازی شبكه آبرسانی نجاركلا،شاهزید و نشل آمل نیز به اتمام رسیده است.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران با اشاره به پایان یافتن پروژه آبرسانی روستایی پنجك چالوس و 3 پروژه پسكلایه،مجتمع رضا محله (فاز زنگشا محله) و جل چلاسر تنكابن اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه ها در هفته دولت امسال اهالی 7900 خانواری حدود 60 روستای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر