کد خبر: 145 A

در گفتگو با ایلنا عنوان شد:

اگر ورود و خروج مواد اولیه به کارخانه و همچنین ورود و خروج کالا در مدت زمان کوتاهی انجام شود، بسیاری از هزینه‌های سربار کارخانجات از بین می‌روند و کارفرما فشار کمتری به کارگر وارد می‌کند.

ساری - ایلنا: مشاور کارگری مدیرکل تعاون،کار ورفاه مازندران حفظ حرمت و شان کارگر از سوی کارفرمایان را امری مهم و استراتژیک عنوان کرد.

نبی الله رسولی در این زمینه به ایلنا گفت: به دلیل عقب ماندگی صنعت کشور در بخش تکنولوژی، در شرایط بحرانی، فشار زیادی به این واحد‌ها وارد می‌شود.

وی افزود: متاسفانه به دلیل نگاه غیرعلمی، کارفرمایان برای عبور از این شرایط نسبت به تعدیل و اخراج نیروی کار اقدام می‌کنند که این مساله به ضعف مدیریتی آن‌ها باز می‌گردد.

مشاور کارگری مدیرکل تعاون،کار ورفاه مازندران تصریح کرد: اگر ورود و خروج مواد اولیه به کارخانه و همچنین ورود و خروج کالا در مدت زمان کوتاهی انجام شود، بسیاری از هزینه‌های سربار کارخانجات از بین می‌روند و کارفرما فشار کمتری به کارگر وارد می‌کند.

رسولی در ادامه گفتگوی خود با اشاره به جایگاه کارگران در بخش صنعتی کشور گفت: تولید کننده، کارفرما و کارآفرینان کشور باید حرمت کارگران را نگه داشته و به ظرفیت‌های بالقوه منابع انسانی صنعت توجه لازم را داشته باشند و در شرایط خاص با حفظ نیروی کار، بتواند روز به روز بازدهی واحد صنعتی را نسبت به قبل بیشتر کنند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات مدیریتی گفت: در نگاه کارفرمایان و مسئولین، کارگران از اهمیت پایینی در چرخه تولید و عملکرد یک واحد صنعتی برخوردارند و این درحالی است که باید نیروهای کار مناسب و متعهدی برای واحد صنعتی وجود داشته باشد.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر