کد خبر: 16318 A

فرماندار آمل:

جوانان ما باید از مضرات و خانمان سوز بودن مواد مخدر آشنایی کاملی پیدا کنند/با راه اندازی این کانون ها و استفاده از روحانیون می توان جوانان را به سمت آموزه های دینی تشویق و از آلوده شدن آنها به موادمخدر دور نگه داشت.

ایلنا -آمل: فرماندار آمل گفت: خانواده ها در آگاه سازی جوانان به شناسایی و مضرات مواد مخدر نقس اساسی دارند.

به گزارش ایلنا از آمل، یدالله اکبرزاده در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل با اشاره به اینکه نقش این خانواده جهت پیشگیری جوانان به آسیب های اجتماعی بسیار مهم است، یادآور شد: جوانان ما باید از مضرات و خانمان سوز بودن موادمخدر آشنایی کاملی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان نیز باید در این عرصه فعالیت بیشتری جهت مبارزات علیه قاچاقچیان موادمخدر داشته باشند، افزود: خوشبختانه در این شهرستان از سوی نیروی انتظامی و دادگستری عملکرد قابل توجهی داشته است.

اکبرزاده یکی از راه های مقابله با موادمخدر را افزایش سرانه ورزشی در شهرستان عنوان کرد و گفت: با احداث و ساخت فضاهای ورزشی می توان جوانان را به رشته های ورزشی سوق داد و از روی آوردن آنها به اعتیاد جلوگیری به عمل آورد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر آمل با تاکید بر ایجاد کانون های فرهنگی در بین مساجد محلات اظهار داشت: با راه اندازی این کانون ها و استفاده از روحانیون می توان جوانان را به سمت آموزه های دینی تشویق و از آلوده شدن آنها به موادمخدر دور نگه داشت.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد یک معضل اجتماعی است که ریشه فرهنگی کشور ما را تهدید می کند، ابراز داشت: دشمنان اسلام در کمین تضلل ریشه فرهنگی و بی هویتی جوانان ما هستند تا به خاک کشور ما نفوذ پیدا کنند.

اکبرزاده با تاکید براینکه مسئولان و خانواده باید در بازسازی و تقویت افکار جوانان ما در جهت پیشگیری از اشاعه اعتیاد تلاش مضاعفی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در این عرصه باید جهت مبارزه با این معضل اجتماعی در این شهرستان زمینه های وسیع تر ایجاد شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر