کد خبر: 186 A

در اقدامی خیرخواهانه انجام شد؛

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، رئیس اداره بنیاد مسکن، بخشدار دابودشت به همراه خیران از وضعیت معیشتی سه خانواده مددجو و غیرمددجوی کمیته امداد امام(ره) آمل بازدید کرده و بخشی از مشکلات‌شان را گره‌گشایی کردند.

آمل - ایلنا: فرماندار آمل، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، رئیس اداره بنیاد مسکن، بخشدار دابودشت به همراه خیران از وضعیت معیشتی سه خانواده مددجو و غیرمددجوی کمیته امداد امام(ره) آمل بازدید کرده و بخشی از مشکلات‌شان را گره‌گشایی کردند.

به گزارش ایلنا از آمل،این بازدیدها که در قالب طرح مفتاح‌الجنه کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، از بیمار غیرمددجوی این نهاد در روستای موسی محله که مدتی است از نارسایی کلیوی رنج می‌برد بازدید شد که به گفته خانواده این بیمار جوان، 125 میلیون ریال برای پیوند کلیه مورد نیاز است.

کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان مبلغ 10 میلیون ریال جهت درمان به این خانواده اهدا کرد همچنین حدود 75 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی از جمله خرید کولر گازی، ساخت و تعمیر سرویس بهداشتی از سوی مسئولان و خیران تقبل شد.

همچنین با تلاش مهندس علوی رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان و همکاری خیران مبلغ ۶۵ میلیون ریال از هزینه پیوند کلیه این بیمار تقبل شد.

این بیمار کلیوی دومین بازدید مسئولان و خیران در منطقه چاکسر این شهرستان از خانواده بیماری بود که پسر جوان‌شان به مدت سه سال و سه ماه به دلیل تصادف با موتور سیکلت در حالت کما به سر می‌برد که از سوی فرمانداری آمل اخطار قطعی آب، برق و گاز این خانواده رسیدگی و تعهد شده تا هزینه‌ها پرداخت شود.

یکی از خیران نیز تا آخر سال 91 هزینه فیزیوتراپی این بیمار را برعهده گرفت و از سوی دو خیر دیگر نیز 5 میلیون ریال هزینه درمان و هزینه خرید پودر غذایی و گاز استریل تا پایان سال 91 تقبل شد.

در سومین دیدار این اقدام نیک از خانواده غیرمددجوی امداد در این شهرستان بازدید شد که دختران جوان به همراه دیگر این خانواده به فروش زغال مشغولند.

برای این خانواده نیز از سوی کمیته امداد این شهرستان جهیزیه عروس به ارزش 10 میلیون ریال در نظر گرفته شد و یاری دو میلیون ریالی فرمانداری و تقبل خرید یک دستگاه گازفردار، هزینه لوازم‌التحریر، خرید تلویزیون، یک تخته فرش، یک عدد بخاری گاز و 5 میلیون ریال کمک نقدی توسط خیران از دیگر اقدامات خیر و پسندیده برای یاری‌رسانی به این خانواده نیازمند بود.

به گفته مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل تاکنون در ماه مبارک رمضان در این شهرستان حدود 190 بازدید از خانواده نیازمند و مددجو انجام شده که وی ابراز امیدواری کرد تا پایان این ماه مبارک تعداد بازدیدها به بیش از 200 مورد برسد.

رمضان علیپور اعلام کرد: خوشبختانه در این بازدیدها از نیازمندان که با حضور مسئولان و خیران در بخش‌های چهارگانه این شهرستان برگزار می‌شود اقدامات سازنده و تصمیمات اساسی برای فقرزدائی و گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان جامعه انجام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر