کد خبر: 1870 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

دو بیمارستان دولتی در شهرهای آمل و چالوس و یک بیمارستان خصوصی در آمل تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ساری – ایلنا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از افتتاح ۳ بیمارستان دولتی و خصوصی در استان خبر داد و گفت: ۲ بیمارستان دولتی در شهرهای آمل و چالوس و یک بیمارستان خصوصی در آمل تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از ساری، دکتر فرهاد غلامی ضمن بیان خبر بالا، با بیان اینکه در مجموع ۹ بیمارستان دولتی و ۹ بیمارستان خصوصی در حال احداث است، افزود: این بیمارستانها در شهرهای قایمشهر، آمل وچالوس طی ۵ سال آینده احداث خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت: با افتتاح این بیمارستانها یک هزار و ۷۴۰ تخت به بیمارستانهای دولتی و ۷۷۴ تخت به تختهای بیمارستانهای خصوصی استان افزوده می شود.

دکتر غلامی، از وجود ۳۴ بیمارستان دولتی، خصوصی، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: در این بیمارستانها ۴ هزار و ۱۴ تخت مصوب و ۳ هزار و ۴۲۹ تخت فعال وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: از مجموع این بیمارستانها، ۲۳ بیمارستان دولتی با ۳ هزار و ۱۰۷ تخت مصوب و ۲ هزار و ۶۸۸تخت فعال، خدمات درمانی ارایه می دهند.

دکتر غلامی تعداد بیمارستانهای خصوصی استان را ۵ بیمارستان دانست و تصریح کرد: ۴۲۸ تخت مصوب و ۳۶۰ تخت فعال در این بیمارستانها وجود دارد.

وی خاطر نشان ساخت: ۵ بیمارستان تامین اجتماعی با ۴۴۴ تخت مصوب و ۳۶۹ تخت فعال و نیز یک بیمارستان دانشگاه آزاد با ۳۵ تخت مصوب و ۱۲ تخت فعال پاسخگوی مراجعه کنندگان هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت ۶ بیمارستان آموزشی درمانی دولتی در استان اشاره کرد و گفت: ۱۷ بیمارستان درمانی دولتی و ۱۱ بیمارستان درمانی خصوصی در مازندران به ارایه خدمات درمانی به بیماران می پردازند.

وی، از وجود ۱۰۶ درمانگاه دولتی و خصوصی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد، ۲۵ درمانگاه دولتی و ۸۱ درمانگاه خصوصی هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: ۲۴ آزمایشگاه دولتی و ۱۱۲ آزمایشگاه خصوصی، ۷ سی تی اسکن دولتی و ۵ سی تی اسکن خصوصی،۲ MRI دولتی و ۳ MRI خصوصی و همچنین ۱۵ مرکز توانبخشی دولتی و ۱۴۶ مرکز توانبخشی خصوصی در مازندران به ارایه خدمات درمانی به بیماران می پردازند.

دکتر غلامی در پایان با بیان اینکه بخش درمان این دانشگاه از دو حوزه نظارت و اعتبار بخشی و مدیریت درمان تشکیل شده تصریح كرد: موسسات پزشکی، سوء مصرف مواد، دندانپزشکی، آزمایشگاه و توانبخشی از جمله زیر مجموعه های واحد نظارت و بیمارهای خاص، کمیسیون پزشکی، پرستاری از دیگر زیر مجموعه های مدیریت درمان می باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر