کد خبر: 1890 A

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران:

تاثیرات اجتماعی تعطیلات پنج شنبه نشان می دهد میزان تخلفات و آسیب ها در این روز در سطح کلان کاهش چشم گیری داشته است و در ادامه با برنامه ریزی دقیق تر شاهد ثمرات ارزشمند اجتماعی بهتری خواهیم بود.

ساری - ایلنا: تعطیلی پنجشنبه‌ها باعث ارتقاء توانایی معلم و بالا بردن مهارت زندگی در دانش آموزان می‌شود.

به گزارش ایلنا از ساری، محمد علی امیری گفت: تعطیلی پنج شنبه ها علاوه بر ایجاد فرصت برای ارتقاء توان معلم برای تعلیم و تربیت باعث تقویت مهارت زندگی دانش آموزان در کنار خانواده و تثبیت و تعمیق ارزش های انسانی می شود.

وی بیان داشت: تعطیلی پنج شنبه‌ها یک قانون مغتنم و ارزشمند شورای عالی انقلاب فرهنگی است که به فرایند تربیت دانش آموزان کمک موثر می نماید و از بروز بسیاری از آسیب ها هم برای معلم و هم برای دانش آموز پیشگیری می نماید.

امیری افزود: براساس سند تحول بنیادین وضع این قانون در راستای ایجاد زمینه برای معلمان که ستون اصلی آموزش و پرورش و قلب تعلیم و تربیت هستند جهت پژوهش و بازسازی دانش و مهارت برای ارائه خدمت به دانش آموزان است که در قالب برگزاری دوره های ویژه آموزشی و تحقیقاتی امکان آن بوجود می آید.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران بیان داشت: تاثیرات اجتماعی تعطیلات پنج شنبه هم که از سوی نیروی انتظامی اعلام شده است نشان می دهد میزان تخلفات و آسیب ها در این روز در سطح کلان کاهش چشم گیری داشته است و در ادامه با برنامه ریزی دقیق تر شاهد ثمرات ارزشمند اجتماعی بهتری خواهیم بود.

وی تصریح کرد: زمینه سازی برای ایجاد نظام رتبه بندی معلمان و تقویت جایگاه پژوهشی، اجتماعی و علمی آنان آرزوی آموزش و پرورش بوده که با برگزاری برنامه ها و دوره های مختلف ضمن خدمت و آموزشی در پنجشنبه ها محقق می شود.

امیری با بیان اینكه متاسفانه برخی تاثیر شگرف خانواده بر تربیت فرزندان (دانش آموزان) را کم رنگ می دارند افزود: ارزش ها و هویت اصیل خانواده با حضور مفید دانش آموز در خانه به وی منتقل می شود و مدرسه قوام بخش این فرهنگ است.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران خاطر نشان كرد: تعطیلی پنجشنبه ها بر تماس بیشتر دانش اموز با خانواده در یک روز کامل تاکید دارد و این همان آموزش مهارت زندگی سالم و آمادگی برای ورود موفق به جامعه است.

وی در پایان یادآور شد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز های آموزشی مدارس در 5 روز اول هفته باید سامانمدهی و اجرایی شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر