کد خبر: 194 A

گسترش قراردادهای سفید امضا در این بنگاه‌های اقتصادی نشان از بی‌اعتبار شدن قراردادهای كاری و فقدان امنیت شغلی كارگران دارد.

ساری - ایلنا: رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، کارخانجات مازندران با اعلام اینکه بیش از 80درصد کل قرارداد‌ها بین کارگران و کارفرمایان در مازندران سفید امضا منعقد می‌شود، گفت:در شرایط کنونی عدم امنیت شغلی مهمترین دغدغه جوامع کارگری است.

میر علی شیر افکن در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد کل بنگاه‌های کشور خرد و کوچک هستند یاد آور شد: گسترش قراردادهای سفید امضا در این بنگاه‌های اقتصادی نشان از بی‌اعتبار شدن قراردادهای كاری و فقدان امنیت شغلی كارگران دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر لزوم حمایت دولت از بنگاه‌های كوچك اقتصادی یاد آور شد: از دولت درخواست می‌شود تا با حمایت از بنگاه‌های تولیدی موجبات تقویت بدنه تولید کشور را فراهم کند.

شیر افکن با اشاره به افزایش تعداد کارگران قراردادی در بسیاری از بنگاه‌های تولیدی كه فعالیت مستمر انجام می‌دهند خواستار انعقاد قراردادهای رسمی کار با این کارگران شد و خاطرنشان ساخت: با انعقاد قراردادهای رسمی کار، کارگران از امنیت شغلی بیشتری برخوردار می‌شوند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار،کارخانجات مازندران با بیان این مطلب که کارگران پیمانی از امنیت شغلی پایداری برخوردار نیستند، خاطرنشان ساخت: دولت باید از موضع کارگران مسئله امنیت شغلی را مورد توجه قرار دهد.
شیرافکن ورود بی‌رویه کالاهای خارجی را موجب افزایش بیش از پیش نرخ بیکاری در کشور عنوان کرد و گفت: دولت باید به منظور کاهش نرخ بیکاری از واردات بی‌رویه کالاهای خارجی به داخل کشور جلوگیری کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر