کد خبر: 20455 A

مدیر كل راه آهن شمال خبرداد:

این بارها عموما شامل،نفت كوره،گازوییل،كودشیمیایی، ذغال سنگ،گاز مایع، دانه های روغنی، بالاست، سیمان، ماشین آلات و... بوده است كه از ایستگاه های مختلف راه آهن شمال به مناطق مختلف كشور حمل شد.جابجایی این میزان بار حمل شده توسط 16912 دستگاه واگن باری انجام شد.

ایلنا-ساری:راه آهن شمال در هفت ماه نخست سال جاری موفق به حمل 959 هزار تن انواع كالاهای مختلف شد كه این رقم یك ركورد بی سابقه در حمل بار توسط راه آهن شمال در مدت مشابه ده سال اخیر می باشد و از این میزان بارقریب به809 هزارتن بار به راه آهن شمال وارد، 69 هزار تن از راه آهن شمال به دیگر استانها حمل و81 هزار تن در داخل حوزه راه آهن شمال جابجا شده است.

به گزارش ایلنا از ساری  یوسف گران پاشا مدیر كل راه آهن شمال با بیان این خبر گفت:حمل این میزان بارنسبت به مدت مشابه سال گذشته كه معادل 554 هزار تن بوده بیش از 73 درصد رشد داشته است.

مدیر كل راه آهن شمال خاطرنشان كرد:این بارها عموما شامل،نفت كوره،گازوییل،كودشیمیایی، ذغال سنگ،گاز مایع، دانه های روغنی، بالاست، سیمان، ماشین آلات و... بوده است كه از ایستگاه های مختلف راه آهن شمال به مناطق مختلف كشور حمل شد.جابجایی این میزان بار حمل شده توسط 16912 دستگاه واگن باری انجام شد.

گران پاشا افزود: در مدت 7 ماهه نخست امسال میزان بارهای صادره از راه آهن شمال به نقاط دیگر كشور 69 هزار تن، میزان بارهای وارده به ناحیه شمال 809 هزار تن و بارهای جابجا شده در سطح استانهای حوزه راه آهن شمال 81 هزار تن بوده است و همچنین بیشترین میزان بار حمل شده در این مدت،درشهریور ماه به میزان173هزار تن وكمترین آن در اردیبهشت ماه به میزان 106هزار تن بوده است.

مدیر کل راه آهن شمال افزود: این روند رو به رشدحمل بار از سالهای گذشته تا كنون در جهت سیاستهای راه آهن برای افزایش سهم حمل ونقل ریلی نسبت به حمل ونقل جاده ای بوده است و در این راستا كارشناسان اداره كل راه آهن شمال در قسمت های مختلف، اقدامات مؤثر و كارشناسی شده ای رابرای شناسایی چشمه های جذب بار انجام داده اند که از جمله این اقدامات قرارداد حمل سیمان فیروزكوه به امیرآباد جهت صادرات به كشورهای آسیای میانه،حمل بار سیمان شاهرود،بازار یابی در بندر امیرآباد و رشد چشمگیر بار های ترانزیتی در این بندر است.

گران پاشا خاطر نشان كرد: راه آهن شمال با امكانات موجود فعلی این آمادگی را دارد كه حجم انبوه بار كارخانجات ومراكز تولیدی و تجاری را با كیفیت مطلوب و در كوتاه ترین زمان ممكن حمل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر