کد خبر: 20461 A

معاون بهبود سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

عمده ترین واحدهای طیور صنعتی (لاین، اجداد، مرغ مادر و جوجه گوشتی) به همراه زنجیره کامل صنعت طیور در این استان وجود دارد که بخش قابل توجه ای از تولیدات صنعت طیور کشور را به خود اختصاص داده است.

ایلنا- ساری:معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تولید 11 درصد کل تولید گوشت مرغ کشور در هفت ماهه اول سالجاری در استان مازندران خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین نگهدار با اعلام مطلب فوق افزود: در حال حاضر صنعت طیور دنیا به سرعت رو به رشد بوده و این صنعت در ایران نیز طی سالهای اخیر از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بود، بطوریکه کشور ما با تولید 2 درصد مرغ دنیا بعد از کشورهای روسیه، هند و آرژانتین و... رتبه هفتم را در جهان در اختیار دارد.

او تصریح نمود: در حال حاضر استان مازندران جایگاه اول تولید کمی و کیفی گوشت مرغ در کشور را در اختیار داشته و عمده ترین واحدهای طیور صنعتی (لاین، اجداد، مرغ مادر و جوجه گوشتی) به همراه زنجیره کامل صنعت طیور در این استان وجود دارد که بخش قابل توجه ای از تولیدات صنعت طیور کشور را به خود اختصاص داده است.

نگهدار در ادامه افزود: در هفت ماهه اول سالجاری، واحدهای مرغ گوشتی استان با 63 میلیون قطعه جوجه ریزی به میزان 116 هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ تولید نموده که معادل 540 تن تولید گوشت مرغ 01 در روز است.

وی تصریح نمود: این میزان تولید 11 درصد کل تولید گوشت مرغ کشور را شامل شده و ارزش ریالی آن نیز بیش از 5800 میلیارد ریال می باشد که علاوه بر تأمین نیاز شهروندان مازندرانی مقدار 74 هزار تن معادل 64 درصد کل تولید استان به سایر استانها بویژه استان تهران ارسال می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر