کد خبر: 22651 A

به دستور استاندار مازندران؛

خوشبختانه تاکنون 45 درصد اعتبارات بخش کشاورزی شهرستان تنکابن در سال جاری جذب شده است./توسعه کشاورزی در این مناطق برای ایجاد اشتغال را بسیار موثر است.

ایلنا- ساری:استاندار مازندران با اشاره به وجود 515 کیلومتر راه روستایی در شهرستان تنکابن، گفت: 54 درصد این راه ها آسفالته است.

به گزارش ایلنا از ساری، استاندار مازندران در نشستی که به منظور بررسی مشکلات منطقه سه هزار تنکابن در مسجد روستای سرن و با حضور جمعی از مدیران استان برگزار شد، بیان داشت: متوسط آسفالت راه روستایی در مازندران حدود 50 درصد می باشد که شهرستان تنکابن با آسفالت 54 درصد راه های روستایی، از میانگین استانی بالاتر است.

وی حجم خدمات ارائه شده به مردم این منطقه طی 30 سال گذشته را چشم گیر توصیف و اذعان کرد: بسیاری از امکاناتی که امروز در اختیار مردم شریف سه هزار تنکابن است، در گذشته غیرممکن تلقی می شد.

طاهایی افزود: به برکت انقلاب اسلامی، توجه ویژه به توسعه مناطق محروم در دستور کار دولت ها به خصوص دولت نهم و دهم قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی،تمام مردم بخش خرم آباد تنکابن از نعمت گاز برخوردار نبودند، عنوان كرد: در حال حاضر فقط بیش از 7 هزار نفر در این منطقه از این موهبت خدادادی بهره مند نیستند.

وی گازرسانی به روستاهای کوهستانی و صعب العبور مناطق دوهزار و سه هزار را دشوار دانست و تاکید کرد: یقیناً دولت برای آسایش مردم این مناطق در فصل سرما تمهیداتی می اندیشد.

طاهایی بخش عمده ای از جمعیت روستاهای این مناطق را ییلاق نشین اعلام کرد و گفت: سكونت فصلی موجب کاهش مصرف برق در پایین دست خواهد شد.

وی ادامه داد: البته باید دقت شود ساخت و سازها در این مناطق بر اساس قانون و با نظارت بنیاد مسکن صورت گیرد.

استاندار مازندران با اشاره به همه خدماتی که به مردم این مناطق ارائه شده، تصریح کرد: البته مردم سخت کوش منطقه سه هزار با مشکلاتی مواجه هستند که برگزاری چنین جلسه ای و حضور مدیران استان در این منطقه به منظور کاهش آن هاست.

وی توسعه کشاورزی در این مناطق برای ایجاد اشتغال را بسیار موثر دانست و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه تاکنون 45 درصد اعتبارات بخش کشاورزی شهرستان تنکابن در سال جاری جذب شده است.

طاهایی هم چنین به رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت که 500 میلیون تومان برای کشت در اراضی شیبدار منطقه دوهزار و سه هزار تنکابن در نظر گرفته شود.

در این نشست فرماندار تنکابن، رییس شورای بخش خرم آباد، رییس شورای روستای مران و جمعی از اهالی روستای سرن به بیان خواسته ها و مشکلات خود پرداختند که عدم برخورداری برخی روستاها از آب شرب سالم، مشکلات جاده سه هزار، رانشی بودن روستای سرن، تصویب دهیاری برای این روستا، لزوم اجرای پروژه جاده تنکابن به طالقان از جمله مهم ترین خواسته ها و مشکلات آنان بود.

هم چنین مدیران کل راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی غرب استان و مدیران عامل شرکت های توزیع برق غرب استان، نفت منطقه چالوس، آب و فاضلاب روستایی و مخابرات استان نیز توضیحاتی در خصوص مسائل مطروحه از جانب مردم، ارائه نمودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر