کد خبر: 22658 A

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:

مداحان در عزاداری ها خصوصا در تاسوعا و عاشورای حسینی از سبک های حساب شده استفاده کنند و اشعارشان مناسب و دارای منابع معتبر باشد و از خرافه گویی پرهیز شود.

ایلنا- ساری:مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران: مداحان در عزاداری ها از منابع صحیح استفاده کنند

به گزارش ایلنا از ساری،مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به آسیب زدایی مداحی در عزاداری ها گفت: مداحان در عزاداری ها از منابع صحیح استفاده کنند.

حجت الاسلام ناصر شکریان با بیان اینکه هیئات مذهبی چه مسئولیتی دارند بیان داشت: هیئات مذهبی در طول تاریخ عامل نشر و ترویج معارف اهل بیت (ع) بوده که به صورت مردمی اداره می شوند و سیاست نظام بر این است تا مردمی باقی بماند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از دولت در خصوص واگذاری اعتبارات به هیئات مذهبی گفت: در دولت دهم اعتباراتی تحت عنوان فعالیت های عاشورایی از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی به هیئات مذهبی واگذار و در سال گذشته نیز بخشی از اعتبارات به هیئات محوری و هیئاتی که فعالیت های شاخص انجام می دادند اهدا شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری بخش فرهنگ همچنان مظلوم است و در استان مازندران که بیش از 5000 هیئت مذهبی وجود دارد برای تمامی هیئات مذهبی اهتباراتی وجود ندارد ولی اعتبارات بعضی هیئات که از طریق کشور اقدام می کنند و بخشی نیز از طریق سفرهای ریاست جمهوری به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شده تا در اختیار آنان قرار گیرد.

وی همچنین به آسیب زدایی مداحی اشاره و تاکید کرد: مداحان در عزاداری ها خصوصا در تاسوعا و عاشورای حسینی از سبک های حساب شده استفاده کنند و اشعارشان مناسب و دارای منابع معتبر باشد و از خرافه گویی پرهیز شود.

شکریان نقش هیئات امناء را مهم برشمرد و تصریح کرد: هیئات امناء نقش بسیار مهمی دارند و باید جاذبه ای بالا داشته باشند و عزاداری ها را در ساعات اولیه شب برگزار کنند تا موجب اذیت و آزار مردم نشود.

این مسئول فرهنگی همچنین به فعالیت های آموزشی، پژوهشی و نشر معارف اهل بیت (ع) توسط سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و عنوان کرد: در راستای نشر و ترویج معارف اسلامی و سیره اهل بیت (ع) نشریات سراسری خیمه ویژه هیئات مذهبی، چالوش، اعتصام و نشریه رهاورد ویژه شعرا به صورت ماهانه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و تولید می شود تا در اختیار گروه هدف قرار گیرد.

وی برگزاری جلسات تفسیر قرآن و نهج البلاغه، تربیت معلم، تربیت داور، تربیت مفاهیم قرآن، تربیت نیروی متخصص و قرآنی در دبیرستان های علوم و معارف اسلامی صدرا و تهیه تولیدات فرهنگی از قبیل سی دی، نرم افزار، کتب گفتمان های دینی و... را از دیگر فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر