کد خبر: 22998 A

مدیرکل امور بانوان استان مازندران:

آنچه در عصر کنونی اهمیت دارد، کاوش روزنه ها و خلاهای موجود در فرهنگ است، آنجا که در رویارویی با جنگ نرم فرهنگی ما را دچار مشکل می کند.

ایلنا- ساری: مدیر کل امور بانوان و خانواده استان در جلسه کمیته بانوان ستاد گرامیداشت هفته بسیج و ستاد بزرگداشت کنگره ده هزار شهید استان، ضمن بیان این مطلب که محرم ماه درس آموزی و تقرب به انبیاء الهی و وفای به عهد است گفت: پشتیبانی از حق و ولایت بزرگترین رمز جاودانگی است، همان طور که امام حسین و یاران صدیقش به خاطر دفاع از حق و امر به معروف و نهی از منکر با نثار خون خود در برابر خیل سپاهیان دشمن برای همیشه در تاریخ جاوادانه خواهند ماند.

به گزارش ایلنا از ساری،زهرا شرف الدین  با اشاره به برگزاری اجلاسیه بزرگداشت ده هزار شهید استان گفت:در برگزاری یادواره های شهدا تبیین فرهنگ شهادت نباید تحت الشعاع تعداد شهدا و نام آنها قرار گیرد بلکه باید به همه اهداف در یک راستا و به موازات یکدیگر پرداخته شود.

شرف الدین افزود: آنچه در عصر کنونی اهمیت دارد، کاوش روزنه ها و خلاهای موجود در فرهنگ است، آنجا که در رویارویی با جنگ نرم فرهنگی ما را دچار مشکل می کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استان اهداف برگزاری کنگره شهدا را تفکری دانست که باید همواره در متن جامعه جاری باشد.
وی از آغاز طرح ملی مطلع مهر با موضوع آموزش مهارت های زندگی در سه حوزه پزشکی – احکام و روانشناسی به مناسب هفته گرامیداشت بسیج در استان خبر داد و گفت: این طرح به مدت ۴هفته در کل کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

شرف الدین افزود: گفتمان دانشجویی با موضوع پاسخگویی به شبهات عفاف و حجاب و برگزاری دوره های مهارت های زندگی برای بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی استان از برنامه های کمیته بانوان برای گرامیداشت هفته بسیج در استان است.

همچنین در این جلسه مفید اسماعیلی مسئول ستاد گرامیداشت کنگره ده هزار شهید استان از برگزاری این اجلاسیه در دی ماه سال ۹۲ خبر داد و گفت: از مجموع ده هزار و چهارصد شهید استان، تا کنون پرونده و آثار ۸۹۰۰ شهید جمع آوری شده است که بالغ بر یک میلیون برگ است.

وی افزود: از میان آثار جمع آوری شده، ‌تا کنون۷۰ کتاب با ۱۰۰ عنوان به چاپ رسیده است.

مفید اسماعیلی ضمن بیان این مطلب که ۴۰ عنوان کتاب دیگر از آثار و خاطرات شهدای استان آماده ی چاپ می باشد، تصریج کرد: بخش عمده این آثار مربوط به بیان خاطرات شهدا از زنان همسران و مادران شهدااست.

مسئول ستاد گرامیداشت کنگره ده هزار شهید استان از تشکیل ۲۰ کمیته عمومی و قشری خبر داد و افزود: تبیین نقش زنان در دوران دفاع مقدس از اصلی ترین اهداف کمیته بانوان است که در زمان برگزاری اجلاسیه به این نقش با نگاه ویژه نگریسته خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر