کد خبر: 23787 A

مدیرعامل شركت برق مازندران:

مدیر عامل شركت برق مازندران از رفع مشكل برق‌رسانی بخش دابودشت شهرستان آمل تا پایان سالجاری خبر داد.

ایلنا- آمل:مدیرعامل شركت برق مازندران از رفع مشكل برق‌رسانی بخش دابودشت شهرستان آمل تا پایان سالجاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از آمل، منوچهر جعفری در جلسه بررسی مشكلات برق‌رسانی بخش دابودشت آمل با اشاره به اینكه با تلاش نماینده مردم آمل در تخصیص جدا از بودجه ملی یك میلیارد و 200 میلیون تومان اختصاص یافته، یادآور شد: از این اعتبار حدود یك میلیارد و 50 میلیون تومان صرف تجهیز و فرسودگی هزینه شده است.

وی تصریح كرد: در ساخت ساختمان اداره برق شهر دابودشت حدود 300 میلیون تومان هزینه شده است.

جعفری با اعلام اینكه طرح پست 5 مركز شهر آمل تا قبل از پایان سال جاری اجرا می‌شود، افزود: اجرای این طرح بدلیل كنده‌كاری از سطح شهر نیاز به همكاری شهرداری آمل دارد.

مدیرعامل شركت برق مازندران اجرای پست 6 این شهرستان را جزو طرح شركت برق مازندران بیان و عنوان كرد: مصوبه این طرح برای شهرستان آمل به تصویب نرسیده است.

وی ابراز داشت: در اجرای طرح محور آمل- بابل، پست 400 نیز طراحی آن آماده و منتظر تامین زمین جهت اجرای طرح است.

جعفری با تاكید براینكه بخش لاریجان آمل با ترمیم و تجهیز فرسودگی دیگر در بخش شبكه برق‌رسانی مشكل ندارد، تصریح كرد: دو شهرك صنعتی شهرستان آمل نیز بدلیل وجود دو پست تقویت برق‌رسانی مشكلی به چشم نمی‌آید.

این مسئول در اشاره به مشكل برق‌رسانی مسكن مهر خاطرنشان كرد: خودمالكین پروژه‌های مسكن مهر در صورت پرداخت یك سوم از سهم برق‌رسانی به این شبكه از مزایای برق‌رسانی بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینكه هم‌اكنون توزیع برق مازندران در بخش زیرساخت‌ها هیچ مشكلی ندارد، افزود: این سازمان در تامین بودجه داخلی بدلیل عدم اعتبار هدفمندی یارانه با مشكل مواجه است.

جعفری با اشاره به اینكه طی سفر اول رئیس جمهوری به مازندران 50 میلیارد تومان اعتبار جهت ترمیم، فرسودگی و تجهیز برق‌رسانی استان اختصاص یافته، یادآور شد: در سفر دوم هیات دولت به این استان با مصوبه 60 درصد وزارت نیرو و 40 درصد دولت حدود هشت میلیارد و 800 میلیون تومان جهت فرسودگی هزینه شد.

مدیرعامل شركت برق مازندران با اعلام اینكه این سازمان هم اكنون 32 میلیارد تومان به پیمانكاران بدهكار است، اذعان داشت: امسال با افزایش 28 درصدی رشد بار مشكل خاموشی نداشتیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر