کد خبر: 2770 A

جشن خرمن رویان عصر سه شنبه هفتم شهریورماه (به مناسبت پنجاه و هشتمین سالروز تاسیس شهرداری رویان و ارتقای این شهرداری به درجه 6) در این شهرستان استان مازندران برگزار شد.

نور - ایلنا:جشن خرمن رویان در استان مازندران با هدف افزایش نشاط و شادابی در بین مردم و پاسداشت جشنهای محلی و مناسبتهای قومی جنب پل سبزه رود با حضور مردم در شهر رویان واقع در بخش مركزی شهرستان نور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مردم مازندران از سالیان دور به مناسبت برداشت محصولات کشاورزی بویژه برنج، گندم و جو، هنگام خرمن جشنی را برگزار می کردند كه این جشن همه ساله به مناسبت سالگرد تاسیس شهرداری رویان هفتم شهریورماه در رویان برگزار می شود.

مهمترین هدف برگزاری این جشن شکرگزاری به درگاه خداوند کریم به خاطر نعمت هایی است که به مردم اعطا شده است، ضمن این که برگزاری این جشن زمینه نشاط و شادابی را در میان مردم فراهم می کند.

در برگزاری این جشن موسسه فرهنگی و هنری پارپیرار با همکاری شورای اسلامی و شهرداری رویان، شرکت ساحل خزر رویان، دانشگاه مازیار رویان، آکادمی زبان انگلیسی پویش رویان و مردم فرهنگ دوست مازندران همكاری كردند.

در این جشن مراسم مختلفی از جمله سرنا نوازی، دعای شکر از خداوند، موسیقی محلی، برکت پلا، خرمن کوبی، کشتی محلی، مراسم عروس بران، بند بازی، طناب بازی و... برگزار شد.

بازار محلی هم در کنار جشن برپا دایر بود و عموم مردم فرهنگ دوست مازندران با لباسهای محلی در مراسم حاضر بودند. مسافران نیز از جشن استقبال بسیاری كردند.

رویان (علمده) یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. این شهر با جمعیتی بیش از 5 هزار نفر در بخش مرکزی شهرستان نور واقع است و همه ساله پذیرای شمار زیادی گردشگر است.

جشن خرمن رویان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر