کد خبر: 2867 A

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر استان مازندران:

قانون کار بعد از قانون اساسی کشور باید در محوریت قرار گیرد و نباید به آن بی تفاوت بود و با برخی کج سلیقگی ها به بیراهه هدایت شود.

ساری - ایلنا: دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر استان مازندران نقش کارگران در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بسیار پررنگ دانست و گفت: کارگران در قبل و حین انقلاب و همینطور در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی نقش موثری در حفظ و پویایی نظام ایفا كردند.

به گزارش ایلنا از ساری، نصرالله دریابیگی دردیدار اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر استان و کانون شورای کار استان و اتحادیه زنان کارگر و جمعی از فعالان اتحادیه های کارگری با استاندار مازندران که به مناسبت هفته دولت برگزار گردید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: زحمات دلسوزانه و شبانه روزی دولتمردان جمهوری اسلامی ایران قابل تقدیر و ستایش می باشد و زحماتشان بر کسی پوشیده نیست.

وی خاطر نشان كرد: کارگران به آرمانها و ارزشهای نظام التزام قلبی دارند و آمادگی هر نوع همکاری با دولت مردان جهت پیشبرد اهداف نظام را خواهند داشت.

این فعال جامعه کارگری محوریت سازندگی کشور را قانون کار عنوان کرد و گفت: قانون کار بعد از قانون اساسی کشور باید در محوریت قرار گیرد و نباید به آن بی تفاوت بود و با برخی کج سلیقگی ها به بیراهه هدایت شود.

عضو اسبق شورایعالی کار کشور تصویب قانون شورای اسلامی کار را یکی دیگر از بهترین دست آوردهای تصویب شده در کشور اعلام نمود و در ادامه افزود: با تصویب این قانون نقش کارگران در بنگاههای اقتصادی پررنگ تر و تاثیرگذارتر شده است.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر استان مازندران حضور ایران در سازمان بین المللی کار را با توجه به شیطنت های کشورهایی همچون اسرائیل،انگلستان و آمریکا را یک برگ زرین در افتخارات کشور دانست و گفت: امروز ایران با تکیه بر نام شهدا و امام شهدا توانست صاحب چند کرسی در سازمان بین اللملی کار شود.

دریابیگی بیمه کارگران ساختمانی را یکی از مهم ترین خدمات دولت نهم به کارگران ساختمانی یاد کرد و در ادامه اظهار داشت: با تصویب این قانون حسرت 100 ساله کارگران ساختمانی به پایان رسیده است هر چند در برخی موارد اشکالاتی هم به آن وارد است.

وی تاکید کرد: از دیگر خدمات شایسته دولت نهم و دهم تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان می باشد که بسیار ارزشمند می باشد.

دریابیگی با اشاره به اینکه تشکیلات خانه کارگر استان مازندران دارای 55 هزار عضو می باشد افزود: 5 هزار عضو این تشکیلات را زنان کارگر تشکیل می دهند که نشان از ظرفیت بالای این نهاد در استان است.

عضو اسبق شورای عالی کار کشور، ایران را یک کشور آزاد نامید و گفت: کشورهای استکبار بدانند که ما برای بیان نقدها و پیشنهادهای خود نیاز به شبکه های فساد آنها نداریم و خودمان می توانیم در سایه صفا و صمیمیت و زیر سایه قانون مشکلات خود را بیان و حل و فصل نمائیم.

وی در پایان از استاندار مازندران خواست تا برای رفع مشکلات کارگران زحمت کش نساجی مازندران اقدامات موثرتری صورت پذیرد و در ادامه تصریح کرد: خانه کارگر در ماه مبارک رمضان 25 میلیون تومان از منابع حق عضویت کارگران استان سبد کالا را برای کارگران نساجی تهیه و تقسیم کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر