کد خبر: 2885 A

دستور رییس جمهور به وزیر نیرو؛

استاندار مازندران طی نامه ای به رییس جمهور با ارائه گزارشی از وضعیت سدهای در دست بهره برداری استان، خواستار تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت اتمام پروژه سد گلورد و طرح آب رسانی به ساری و شهرهای گروه الف، شد.

ساری - ایلنا: استاندار مازندران طی نامه ای به رییس جمهور با ارائه گزارشی از وضعیت سدهای در دست بهره برداری استان، خواستار تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت اتمام پروژه سد گلورد و طرح آب رسانی به ساری و شهرهای گروه الف، شد.

دكتر احمدی نژاد در پی نوشت نامه مذكور، طی دستوری خطاب به وزیر نیرو نوشت:

بسمه تعالی

جناب نامجو

لطفا تا پایان دولت تلاش كنید سد گلورد تكمیل وشبكه سدشهیدرجایی انجام شود. انتقال آب سد شهید رجایی برای آب شرب شهر ساری نیز تسریع گردد.

متن نامه استاندار مازندران به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر احمدی نژاد

رئیس محترم جمهور

سلام علیكم

احتراماً، باستحضار عالی میرساند؛ استان مازندران برای تامین آب کشاورزی خود از دیرباز به دلیل محدودیت های آب در فصل زراعی به ذخیره سازی آب از طریق آببندانها (700 قطعه آببندان با حجم تنظیمی 500 میلیون مترمکعب) اقدام می نمود که امروز این ذخیره سازی با احداث سدهای مخزنی توسعه پیدا کرده است، ولیکن این حجم آب ذخیره شده هنوز جوابگوی نیاز آب استان نمی باشد.

وضعیت سدهای در دست بهره برداری، در دست مطالعه و اجراء دارای اولویت استان به شرح ذیل می باشد: الف – سدهای در دست بهره برداری

1 سد شهید رجائی

2 سد مرحوم آیت ا... صالحی مازندرانی

3 سد میجران رامسر

4 سد شیاده

5 سد برنجستانك

6 سد سنبل رود

7 سد صلاح الدین كلا

8 سد المیالات

9 سد عباس آباد بهشهر

10 سد لار

ب – طرحهای در دست اجراء و مطالعاتی فاز 2 و نیاز اعتباری در چهار سال آینده 91 تا 94

1 سد گلورد- دارای پیشرفت فیزیكی 46 درصد

2 سد هراز - دارای پیشرفت فیزیكی 6 درصد

3 سد كسیلیان- آماده برای اجرا

4 سد زارم رود- آماده برای اجرا

5 كانال انتقال آب چالوس به دشت هراز - دارای پیشرفت فیزیكی 56 درصد

ج: طرحهای آب شرب

1-طرح آبرسانی به شهر ساری

2- طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف(بابل و بابلسر، امیرکلاء، فریدونکنار و...)

که با توجه به نامناسب بودن منابع آب زیرزمینی و تأمین آب شرب شهرها از آب سدها به ترتیب برای تکمیل دو طرح فوق مبلغ 350 و 1100 میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل مورد نیاز می باشد.

لذا با عنایت به موارد فوق الذکر خواهشمند است دستور فرمائید، به گونه ای مساعدت شود که در دو سال آینده حداقل مبلغ 4500 میلیارد ریال اعتبار به این طرحها اختصاص یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر