کد خبر: 33952 A

فرماندار آمل خبر داد:

فرماندار آمل از برگزاری 40 برنامه فرهنگی در گرامیداشت هفته حماسه اسلامی شش بهمن آمل در کانون‌های فرهنگی این شهرستان خبر داد.

ایلنا - آمل: فرماندار آمل از برگزاری 40 برنامه فرهنگی در گرامیداشت هفته حماسه اسلامی شش بهمن آمل در کانون‌های فرهنگی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، یدالله اکبرزاده در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر و شش بهمن این شهرستان با اشاره به اینکه امسال نیز جهت ماندگاری این واقعه مهم برنامه‌های متنوعی در آمل به اجرا درمی‌آید، یادآور شد: با هماهنگی دبیر ستاد شش بهمن تئاتر خیابانی با حضور هنرمندان آملی در انظار عمومی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جهت حفظ و ماندگاری این حماسه اسلامی تاکنون تلاش مضاعفی صورت گرفته، تاکید کرد: در گرامیداشت آن هفته انتظار می‌رود صداوسیما به طور گسترده به پوشش برنامه‌ها و بیان واقعه رشادت‌های مردم در آن سال بپردازند.

اکبرزاده با اعلام اینکه اساسنامه بنیاد شش بهمن همچنان در حال پیگیری است، اذعان داشت: در این راستا سعی می‌شود تا این بنیاد در شهرستان آمل تشکیل و به ثبت برسد.

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان آمل از تصویب چاپ یک فصل از دانشنامه مازندران جهت حماسه اسلامی شش بهمن خبر داد و گفت: در این راستا تلاش می‌شود تا برنامه‌های این واقعه مهم به صورت فرا استانی درآید.

وی ابراز داشت: همچنین باید کوشش کرد تا برنامه‌های حماسه تاریخی شش بهمن به صورت شهرستانی و همگانی به اجرا درآید.

اکبرزاده با تاکید براینکه دانشگاهیان باید در جهت انتقال این حماسه به جوانان به اجرای برنامه‌های متنوعی بپردازند، تصریح کرد: آنها می‌توانند با ساخت پروژه‌های عمرانی در داخل دانشگاه جهت حفظ نام شهدای شش بهمن کوشا باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با عنوان اینکه هم‌اکنون باید در جهت حفظ این واقعه مهم به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی پرداخت، خاطرنشان کرد: حماسه اسلامی شش بهمن باید در اذهان عموم به صورت تاریخی به ثبت برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر