کد خبر: 33954 A

رئیس شورای اسلامی استان اعلام کرد:

جشنواره ملی شورای شهر ایران با حضور اساتید برجسته دانشگاه های کشور، نمایندگان شورای های شهر کشور، با هدف ارزیابی عملکرد شوراهای شهر و انسجام شورا و نقش آنها در توسعه و آبادانی کشور در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

ایلنا - ساری: رئیس شورای اسلامی استان،از برگزاری نخستین جشنواره ملی " شورای شهر ایران" در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرامرز نقیبی رئیس شورای اسلامی استان و رئیس شورای راهبردی منطقه مازندران جشنواره ملی شوراهای شهر ایران با اعلام این خبر افزود: جشنواره ملی شورای شهر ایران با حضور اساتید برجسته دانشگاه های کشور، نمایندگان شورای های شهر کشور، با هدف ارزیابی عملکرد شوراهای شهر و انسجام شورا و نقش آنها در توسعه و آبادانی کشور در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش جشنوارهای برای اولین بار در کشور به تقدیر و قدردانی از زحمات شش ساله شوراهای کشور پرداخته خواهد شد تصریح کرد: عملکرد شوراهای کشور در ۲۵ شاخص ارزیابی خواهد شد که ارزیابی برخی از آنها نظیر تعامل شورا برای بروز شدن و راه حل شورا و شهرداری ها برای موقعیت های بحرانی، میزان نظارت بردرآمد و هزینه های شهرداریها، نظارت بر امور شهری و امور بهداشتی و... است.

رئیس شورای راهبردی جشنواره ملی شورای شهر در استان اظهار داشت: در نهایت ۳۱ شورای شهر برتر هر استان و از میان شوراهای برتر هر استان هفت شورای برتر کشور انتخاب شده که در مراسم اختتامیه جشنوارهبا حضور ریاست محترم جمهور هفت شورای شهر کشور با تندیس زرین و لوح یادبود و ۲۴ شورای دیگر با تندیس بلورین و لوح یادبود از آنها(شورای برتر هر استان) معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند.

نقیبی با بیان این مطلب که در کنار جشنواره بخشی به عنوان سمینار توسعه ایران در نظر گرفته شده تصریح کرد: که از محورهای اصلی این سمینار مدیریت بحران، مدیریت شهری و مدیریت شهر الکترونیک می باشد و از آرزوهای شورا می باشد که مدیریت شهری در استان ما توسعه پیدا کند و از دیگر خواسته های شورا را نیز دست یابیبه چگونگی مدیریت بحران بیان نمود.

وی افزود: از آنجایی که کشور ما در زمینه راهکارهای فرهنگی طبق فناوری و تکنولوژی های نوین دچار ضعف می باشد برگزاری این سمینار می تواند در بروز شدن آگاهی اعضا و مسئولین شورای شهر نسبت به مدیریت شهر الکترونیک موثر واقع شود.

نقیبی با اشاره به اینکه آموزش نیاز اولیه شوراست و با تغییر و تحول۴ ساله شوراها، نیاز اعضا نیز به آموزش و آگاهی نسبت به مسایل روز و نوین دنیا ضرورت پیدا می کند  گفت:بنابراین در نظرگرفتن بخشی از جشنواره در قالب کارگاه های آموزشی که اساتید برجسته و مجرب در این کارگاه ها به آموزش مسایل مهّم روز دنیا می پردازند به افزایش سطح آگاهی شورای کنونی و شورای های آینده کمک شایانی می کند.

وی ادامه داد: در سالن نمایشگاه جشنواره بخشی در نظر گرفته شده است که هر شورا می تواند عملکرد شش ساله خود را به نمایش بگذارد و به تمامی افرادی که در این سمینار حضور پیدا کنند گواهی حضور و مدرک ۳ دوره آموزشی داده می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر