کد خبر: 37113 A

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر خبر داد:

بر اساس برآوردهای انجام شده توسط کارشناسان زراعی، کشاورزان بهشهری بیش از 260 هزار تن علوفه سبز از اراضی زراعی شهرستان برداشت می کنند.

ایلنا- بهشهر:مدیر جهاد کشاورزی بهشهر گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده توسط کارشناسان زراعی، کشاورزان بهشهری بیش از 260 هزار تن علوفه سبز از اراضی زراعی شهرستان برداشت می کنند.
به گزارش ایلنا از بهشهر،غلامرضا قنبری در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شرایط مطلوب جوی، کشاورزان بهشهری 4 هزار هکتار به محصول شبدر، 280هکتار به کشت مخلوط (شبدر با جو) 38 هکتار به یونجه و 4 هزار هکتار به کشت جو علوفه ای اختصاص دادند.
وی همچنین از عقد قرارداد با 22 کارشناس ناظر گندم و 3 کارشناس ناظر کلزا در اراضی زراعی این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی بهشهر افزود:این افراد در سطحی معادل 6 هزار هکتار اراضی گندم در مناطق دشت و کوهستانی و 600 هکتار از زراعت کلزا این شهرستان، مراحل کاشت، داشت و برداشت را به طور دقیق و علمی کنترل خواهند کرد.
قنبری ادامه داد: پیش بینی می شود با اعمال این کنترل علمی از سوی کارشناسان ناظر، شاهد افزایش 20 الی 30 درصدی این محصول در منطقه باشیم.
وی گفت: در راستای دست پیدا کردن به اهداف کشاورزی پایدار با بهره گیری و َآموزش زارعین در روشهای علمی و جدید به زراعی از جمله استفاده از ارقام مناسب زراعی، مدیریت مصرف نهاده ها بویژه کود شیمیایی، مدیریت مبارزه باعلفهای هرز و بیماریها و آفات و مدیریت ماشین در مزرعه در سالجاری، قرارداد با کارشناسان ناظر در زراعتهای گندم و کلزا منعقد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر