کد خبر: 40395 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

فعالیت پایگاه‌ها و مراکز مجری برنامه پزشک خانواده به همراه ویزیت رایگان سطح یک از اول آبان ماه به صورت رسمی آغاز شد.

ایلنا- ساری:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نسخه پیچی رایگان برای خدمات سطح اول، راه اندازی نظام ارجاع و ارایه خدمات سطح ۲ و ۳ از اول آذرماه اجرایی شده است.به گزارش ایلنا از ساری،دکتر محمد رضا میرزایی، با اشاره به افتتاح برنامه پزشک خانواده با حضور وزیر بهداشت در مردادماه امسال، گفت: فعالیت پایگاهها و مراکز مجری برنامه پزشک خانواده به همراه ویزیت رایگان سطح یک از اول آبان ماه به صورت رسمی آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه پرداخت کامل PC و قطع رابطه F.F.S در استان از اول اسفند ماه امسال انجام می شود، تصریح کرد: افراد در صورت مراجعه نکردن به پزشکان خانواده خود، تمامی هزینه های درمان را به صورت آزاد پرداخت خواهد نمود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به بیان آخرین وضعیت برنامه پزشک خانواده در این استان پرداخت و اظهار داشت: قرار داد با تمامی مراکز مجری، پایگاههای پزشک خانواده و متخصصین داوطلب،۲۴۰ داروخانه و واحد های پاراکلینیک و تمامی بیمارستانهای دولتی استان منعقد شد.
دکتر میرزایی با بیان اینکه ویزیت رایگان و تحویل داروهای رایگان در تمامی داروخانه های طرف قرار داد استان انجام می پذیرد، افزود: مرکز کشیک برای ایام تعطیل به ازای هر ۳۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش، پیش بینی شده است.
وی، ضمن اشاره به اینکه اداره کل بیمه سلامت استان تمامی مطالبات پزشکان طرف قرار داد را تا پایان آذر ماه پرداخت نموده، خاطرنشان ساخت: مدیریت درمان تامین اجتماعی نیز کلیه مطالبات پزشکان طرف قرار داد را تا پایان آبان ماه واریز نموده و طی روز های آینده مطالبات آذر ماه را نیز پرداخت می نماید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، راه اندازی مرکز هدایت و مشاوره بیماران Call Center پیگیری اجرای برنامه پزشک خانواده روستایی بر اساس دستور العمل ۰۲ همانند برنامه شهری- آغاز نظام ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم با فرم مخصوص ۴ نسخه ای از اول دی ماه – نظام پرداخت پزشکان طرف قرار داد بر اساس دستور العمل۰۲ مطابق گزارش آنلاین از سامانه و نیز کسب حداکثر هماهنگی بین معاونت های دانشگاه و ادارات کل بیمه استان برای اصلاح روند اجرایی برنامه تا پایان سال جاری، را از دیگر فعالیتهای اجرایی برنامه پزشک خانواده بیان کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر