کد خبر: 41218 A

با حضور رییس جمهور صورت می‌گیرد؛

در آیندهٔ نزدیک با همکاری مجمع نمایندگان استان و اهتمام سید حسن موسوی، رییس دفتر محترم رییس جمهور، نشست و گپ و گفتی را در خصوص مسایل صنعت و تولید استان با رییس جمهور محترم برگزار خواهیم کرد.

ایلنا-ساری: سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران در نشست هم اندیشی تشکل‌ها با نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و استاندار در خصوص صنعت و تولید استان، اذعان داشت: این نشست با هدف هم افزایی و بهره گیری از همهٔ ظرفیت‌ها و توان مندی‌های استان به منظور برون رفت از مشکلات صنعت و تولید مازندران برگزار شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران استاندار با اعلام اینکه مشکلات بخش صنعت و تولید کشور پیچیده است و بایست در جلسات اقتصادی با شفافیت به طرح و حل آن‌ها پرداخت، خبر داد: در آیندهٔ نزدیک با همکاری مجمع نمایندگان استان و اهتمام سید حسن موسوی، رییس دفتر محترم رییس جمهور، نشست و گپ و گفتی را در خصوص مسایل صنعت و تولید استان با رییس جمهور محترم برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه از برگزاری نشست دیگری در اسفند ماه سال جاری با حضور نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و تشکلهای تولیدی و صنعتی استان در خصوص بررسی جامع و دسته بندی شدهٔ مشکلات صنعت و تولید استان خبر داد.

استاندار با توجه به اعمال تحریم‌های جدید دشمنان بر علیه ملت انقلابی ایران، تصریح کرد: در آینده پژوهی و تدوین سازو کار‌ها، مراحل بعدی تحریم نیز مورد توجه برنامه ریزان و مدیران قرار گیرد تا بتوان از مشکلات جلوگیری کرد.

وی پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی در بخش مسکن مهر در مازندران را یک گام ارزشمند از سوی دولت عنوان کرد و بیان داشت: این در حالی است که سیل اخیر بهشهر، چالوس، نوشهر، یا اطراف بابل، آمل، سوادکوه، بلدهٔ نور، یا منطقهٔ لاویج و کلیجان رستاق و می‌اندرود و هم این طور موضوع رانش در هزار جریب، هزینهٔ هنگفتی را به دوش دولت نهاد.

طاهایی با توجه به برخی بی‌انصافی‌ها در خصوص عملکرد و اقدامات دولت نهم و دهم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در آستانه سال، در آستان قدس رضوی مبنی بر اینکه اجرای یارانه‌ها کار بسیار خوبی بود، بیان داشت: در ادبیات گفتمانی، هم بیان کنندگان و هم طرح کنندگان مشکلات و مطالبات جامعه باید رعایت انصاف را بنمایند.

استاندار با بیان اینکه مقام معظم رهبری اجرای هدفمندی یارانه‌ها را در راستای اصلاح الگوی مصرف مورد تاکید قرار داد، اظهار داشت: من نه به عنوان عضوی از دولت بلکه به عنوان شهروند استان این مسایل را طرح می‌کنم و معتقدم برخی از این داوری‌ها هدف دار است.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های پایانی کار دولت با انتقاد صرف و حمله به اشخاص، گرهی از مشکلات کشور گشوده نخواهد شد، گفت: این ادبیات به هیچ وجه ادبیات قرآنی، توحیدی، فاطمی و علوی نیست.

طاهایی با اشاره به اینکه با تقویت همدلی و بهره گیری از ظرفیت استان می‌توان بر برخی از مشکلات غلبه کرد، ابراز نمود: اگر کسانی برای رضای خدا و توسعه استان نقدی بر من داشته باشند با حوصله و خویشتنداری به آن‌ها گوش و از آن‌ها بهره گیری خواهم کرد.

استاندار ادامه داد: همواره از تحلیل‌ها و نقدهای اصحاب رسانه در راستای توسعه استان استفاده کرده و خواهم نمود.

وی با بیان اینکه رییس جمهور با اجرای طرح هدفمندی، گفتمان رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کرد و مجلس هم با تصویب این قانون در این راه به ایشان یاری رساند، خاطر نشان ساخت: یکی از محوری‌ترین بحث هدفمندی یارانه‌ها، ارتقا بهره وری است و ارتقا بهره وری با اجرای این طرح از هدر رفت انرژی در کشور جلوگیری کرد.

استاندار تاکید کرد: نباید با انجام عمل و یا قضاوتی نادرست از مواضع رهبری سبقت گرفت.

نماینده عالی دولت یاد آور شد: امیدواریم با همدلی و تقویت گفتمان مشترک در کاهش مشکلات استان موفق باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر