کد خبر: 41225 A

از ابتدای امسال؛

از ابتدای امسال تاکنون 276 فقره حادثه در آمل رخ داد که تعداد 220 فقره آن آتش سوزی و تعداد 56 فقره آن امداد و نجات بوده است.

ایلنا-آمل:سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل گفت: از ابتدای امسال تاکنون 276 فقره حادثه در آمل رخ داد که تعداد 220 فقره آن آتش سوزی و تعداد 56 فقره آن امداد و نجات بوده است.

به گزارش ایلنا،حسین نذیری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی و نیز واحدهای کسبی بیشترین تعداد آتش سوزی 9ماهه امسال در شهرستان آمل بوده، یادآور شد: در این مدت ماموران گروه امداد و نجات سازمان 56 بار به منظور امداد رسانی به حادثه دیدگان جاده‌ای‌، آسانسور، چاه و سایر حوادث ایستگاه‌های آتش نشانی را ترک کرده و به داد حادثه دیدگان شتافتند.

وی تصریح کرد: بر اثر وقوع در مجموع، تعداد 276 مورد حادثه آتش سوزی و امداد و نجات در حوادث 9 ماهه سال 1391؛ متاسفانه تعداد 10نفر از شهروندان کشته و تعداد 42 نفرآنان نیز دچار مصدومیت شدند.

نذیری اضافه کرد: تعداد حادثه آتش سوزی و نیز تعداد مصدومان سوانح در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل بهترین شیوه برای ارتقا سطح ایمنی در جامعه را آموزش و فرهنگ سازی دانست و گفت: در راستای رسیدن به این هدف واحد آموزش و پیشگیری سازمان با همکاری مهد کودک‌ها، مدارس، مراکز درمانی، بانک‌ها و ادارات، شرکت‌ها به برگزاری کلاس و دوره های آموزش عمومی در زمینه اطفاء حریق اقدام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این سازمان در اجرای برگزاری این کلاس‌ها آموزش‌هایی در بخش‌های خصوصی و دهیاری ها صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا: شهرستان حدود 400 هزار نفر آمل دارای 5 ایستگاه آتش نشانی وخدمات ایمنی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر