کد خبر: 41715 A

سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

اکنون به برکت همین انقلاب ایران اسلامی رشد بالنده در جهان داشته و در بین کشورهای اسلامی دارای جایگاه ویژه و ارزنده است که تاقبل از انقلاب چنین جایگاه قرآنی برای ایران متصور نبود.

ایلنا-ساری: نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشورگفت: جایگاه ویژه قرآنی در بین کشورهای اسلامی مرهون ولایتمداری و خون شهدای این انقلاب است.

به گزارش ایلنا،حجت الاسلام علی محمدی در افتتاحیه سی و پنجمین مسابقات سراسری قرآن در سالن اجتماعات هلال احمر ساری، با تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) و میلاد با سعادت امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت گفت: خدا را سپاسگزاریم که توفیق داد تا 35 دوره از مسابقات قرآن برگزار و امروز در استان لاله خیر، ولایتمدار و عالم پرور مازندارن که با سابقه درخشان از عالمان؛ فقهان و بزرگان دینی دارای افتخارات فراوان است باشیم.

وی با بیان اینکه مازندارن در انقلاب و نظام نقش ارزنده و بی بدیل داشته است خاطر نشان کرد: امروز نیز با پذیرفتن برگزاری این دوره از مسابقات در ساری، اعتقادات خود را به نمایش گذاشته است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی ادامه داد: این دوره از مسابقات حاصل تلاش یک هزار و 624 مسابقه شهرستانی در مناطق مختلف کشور است که از بین 920 هزار نفر برگزیده این مسابقات تعداد 450 نفر از برادران و خواهران در این
دوره ازمسابقات در رشته های ترتیل، حفظ، قرائت و آشنایی با مفاهیم قرآنی به مدت 6 روز شرکت می کنند.

وی گفت: برگزاری این مسابقات توفیق الهی است که به برکت قرآن، ولایت و امامت و رهبری و برکت خون شهدا حاصل شده است و بی نام و نشان از انقلاب و اهل بیت(ع) دفاع کردند تا برنامه های قرآنی برگزار شود.

سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار کرد: اکنون به برکت همین انقلاب ایران اسلامی رشد بالنده در جهان داشته و در بین کشورهای اسلامی دارای جایگاه ویژه و ارزنده است که تاقبل از انقلاب چنین جایگاه قرآنی برای ایران متصور نبود.

وی افزود: ایران از جمله کشورهای اسلامی دارای رتبه ممتاز در شرایط مختلف است که و ما افتخار می کنیم که پرچمدار قرآن ددر زمنیه های مختلف قرآنی اعم از قرائت؛ آشنایی و عمل به قرآن هستیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر