کد خبر: 42906 A

رییس سازمان صنعت مازندران خبر داد:

در دوماه اخیر 289 واحد صنعتی استان تقاضای 495میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش نقدینگی های خود را داشته اند كه تا كنون 166واحد برای دریافت 194میلیارد تومان تسهیلات به بانك ها معرفی شده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت:در دوماه اخیر 289 واحد صنعتی استان تقاضای 495میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش نقدینگی های خود را داشته اند كه تا كنون 166واحد برای دریافت 194میلیارد تومان تسهیلات به بانك ها معرفی شده اند.

اشتغال 82هزارو330 نفر در واحد های صنعتی مازندران

به گزارش ایلنا از ساری، مرتضی هاشم پور روز شنبه در گفت وگوی مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های مازندران در ساری با اشاره به اشتغال 82هزارو330 نفر در واحد های صنعتی مازندران گفت:این تعداد نیروی كار در 3هزاروسیصد وهفتادو سه واخد تولیدی وصنعتی با اعتباری بالغ برسه هزارو334 میلیارد تومان مشغول بكارند.

وی افزود:667واحد تولیدی و صنعتی نیمه كاره در استان وجود دارد كه این واحد ها به 616میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارند.

هاشمپور با اعلام اینكه در سالجاری 154فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 202میلیارد تومان صادر شد ه است گفت: از این مقدار بهره برداری برای دو هزارو 671نفر اشتغال ایجاد شده است.

 پنج واحد صنعتی و تولیدی با 9میلیارد تومان سرمایه گذاری و با ایجاد 158اشتغال  در دهه فجر بهره برداری می رسد

وی با بیان اینكه در دهه مبارك فجر در حوزه صنعت، معدن وتجارت مازندران پنج واحد صنعتی و تولیدی با 9میلیارد تومان سرمایه گذاری و با ایجاد 158اشتغال به بهره برداری می رسد گفت: امروز یكی از دغدغه های اصلی واحد های تولیدی در سطح استان كمبود نقدینگی است كه این مهم بصورت جدی واحد های تولیدی و صنعتی را تهدید می كند.

هاشم‌پور با اعلام اینکه مازندران 667 طرح نیمه‌تمام دارد، خاطرنشان کرد: این تعداد واحدهای تولیدی قابلیت پذیرش 616 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به پیگیری مصوبات ستاد تسهیل و پشتیبانی از واحدهای تولیدی، تصریح کرد: مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان نیز در این ستاد پیگیری می‌شود.

هاشم‌پور تعداد واحدهای معدنی مازندران را 205 واحد برشمرد و اضافه کرد: این تعداد واحدهای معدنی 600 میلیون تن ذخیره معدنی دارند.

در بخش معدن 27 مورد سلب صلاحیت شده است

وی با اشاره به رعایت ایمنی، استانداردها و برداشت غیرمجاز از معادن گفت: اگر این موارد رعایت نشود صاحبان معادن سلب مسئولیت می‌شوند به طوریکه تاکنون 27 مورد سلب صلاحیت شده است که 7 مورد آن در سال جاری روی داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران میزان صادرات از مازندران را 315 میلیون دلار از گمرکات برشمرد و اضافه کرد: این میزان نسبت به سال گذشته با 45 درصد افزایش روبرو است.

وی علت تعدیل نیروی كار را در واحد های صنعتی افزایش قیمت تمام شده ذكر كرد وافزود:متاسفانه بدلیل وجود تحریم ونداشتن سرمایه در گردش ظرفیت كارگاههای استان كاهش یافته است و این منجر گردیده كه ما شاهد تعدیل نیروی كار در استان باشیم.

كارمزد تسهیلات سرمایه درگردش 16درصد است

وی كارمزد تسهیلات سرمایه درگردش را 16درصد عنوان كرد و خاطر نشان كرد: 72 واحد صنعتی در حال احداث كه تا 70 درصد پیشرفت فیزیكی داشته اند نیز با درخواست 240میلیارد تومان تسهیلات به وزارت خانه معرفی شده اند كه تا كنون 29واحد برای دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی به بانك ها معرفی شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به پیگیری مصوبات ستاد تسهیل و پشتیبانی از واحدهای تولیدی، تصریح کرد: مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان نیز در این ستاد پیگیری می‌شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر