کد خبر: 43030 A

سرپرست کمیته امداد امام:

ر 34 سال گذشته مردم در مقاطع مختلف حضور پر نقش خود را در کشور به اثبات رسانده اند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی از تدوین طرح شغل خانه داری در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، حسین انواری در نشست خبری کمیته امداد امام خمینی استان مازندران در ساری با بیان اینکه مردم یکی از پایه های اصلی خدمات کمیته امداد محسوب می شوند افزود: در 34 سال گذشته مردم در مقاطع مختلف حضور پر نقش خود را در کشور به اثبات رسانده اند.

وی با یادآوری این مطلب که کمیته امداد تنها برای یک دوره خاص و یک زمان محدود به وجود نیامده است اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی منظومه ای از اجزای مختلف بوده که توسط حضرت امام از تئوری به عمل درآمده است.

انواری کمیته امداد را قطعه ای از ماشین انقلاب برشمرد و افزود: کمیته امداد نهادی مردمی بوده و مردم باعث ترویج سنت های حسنه اسلامی در کشور شده اند.

این مقام مسئول توانمند سازی، کار آفرینی و تحکیم نهاد خانواده را از اهداف کلان کمیته امداد دانست و بیان داشت:در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و 50 هزار زن سرپرست خانوار، یک میلیون 500 هزار سالمند، 800 هزار دانش آموز و 100 هزار دانشجو از خدمات این کمیته بهرمند شده اند.

وی در خصوص جهت گیری های کمیته امداد افزود: تلاش ما بر این است تا خانوده ها از استحکام برخوردار شده و نیروهای توانمند به چرخه کار بازگردند.

سرپرست کمیته امداد همچنین از اجرای طرح کار انگیزی خبر داد و گفت:دراین طرح هدف اقتصادی وجود نداشته و صرفاً به منظور جلوگیری از تخریب های ناشی از بیکاری بوجود آمده است.

انواری خانه داری را بزرگترین و مهمترین شغل خانم ها برشمرد و تاکید داشت:خانه داری با توجه به حساسیتی که در تربیت فرزندان، رشد فضای خانواده و ایجاد آرامش در مقابل نا ملایمات ها وجود دارد می تواند به عنوان شغل محسوب گردد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد سرمایگذاری عمده خود را در بخش اشتغال انجام داده است اظهار داشت: در سال گذشته 80 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد به خود کفایی رسیده اند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی با یادآوری این مطلب که در سال 90 با ارائه تسهیلات بانکی بیش از320 هزار فرصت شغلی پایدار در کشور ایجاد شده است تصریح کرد: امسال نیز 100 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد به خودکفایی رسیده اند.

انواری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه کمیته امداد هیچ گونه وابستگی سیاسی ندارد گفت: اعتباراتی که در قالب توسعه اشتغال پایدار به کمیته امداد اختصاص داده می شود از طریق بانکها و به عنوان تسهیلات قرض الحسنه صورت می گیرد.

وی در خصوص اینکه کمتر از یک سوم اعتبارات کمیته امداد از طریق کمکهای مردمی تامین می گردد بیان داشت: در سال جاری بیش از 800 میلیارد تومان کمک های مردمی،زکات، صدقه جذب شده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی در پایان سخنان خود به حضور 600 هزار حامی ایتام در کشور اشاره نمود و افزود: در استان مازندران نیز 5 هزارو 600 یتیم توسط 27هزار حامی را مورد حمایت قرار گرفته اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر