کد خبر: 47128 A

به دلیل آبگیری سد گلورد در آینده نزدیک و به زیر آب رفتن کامل این روستا، باید هر چه سریعتر مشكلات انتقال منازل به منطقه جدید را برطرف كرد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در حل مشکلات مربوط به جابه جایی روستای رودبار بهشهر شد و گفت: به دلیل آبگیری سد گلورد در آینده نزدیک و به زیر آب رفتن کامل این روستا، باید هر چه سریعتر مشكلات انتقال منازل به منطقه جدید را برطرف كرد.

به گزارش ایلنا از بهشهر، احمدعلی مقیمی شامگاه پنجشنبه در جلسه ای که با هدف حل مشکلات مردم روستای کوهستانی رودبار بهشهر در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار داشت: از جمعیت بیش از صد خانواری روستای رودبار تاكنون فقط 30 خانوار پروانه احداث منزل جدید را دریافت كرده اند و بقیه روستاییان به رغم اعلام آمادگی اولیه، برای رفتن به محل جدید روستا با مشكلات جدی مواجه هستند.

نایب رییس کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مشکلاتی که مردم این روستا برای دریافت تسهیلات بانکی با آن دست به گریبان هستند،نداشتن ضامن معتبر است که با ارائه پیشنهاد "ضمانت زنجیره ای" روستاییان، امیدوار به حل این مشکل هستیم.

وی گفت: در این طرح پیشنهادی، روستاییان با ارائه سفته های معتبر و بدون داشتن چک بانکی، از یکدیگر برای دریافت تسهیلات بانکی ضمانت می کنند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر نتوانیم مشکلات مربوط به دریافت تسهیلات 120 میلیون ریالی ساخت مسکن روستاییان را برطرف کنیم، به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی، این مبلغ نمی تواند راهگشای حل مشکل این افراد باشد.

مقیمی ادامه داد: در حال حاضر با این مقدار تسهیلات روستایان می توانند سرپناهی برای خود آماده کنند اما اگر تعلل در کار اتفاق بیفتد در آینده این مبلغ نمی تواند جوابگوی افزایش بی رویه هزینه ها و مصالح باشد.

وی گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که به دنبال حل آن در روستای تازه تاسیس رودبار هستیم، مهیا کردن زمین برای دفن اموات است.

نایب رییس کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که مساحت جنگل مازندران همواره در حال کاهش است، منابع طبیعی مازندران برای واگذاری 500 متر مورد تقاضای این روستاییان سخت گیری می کند و مردم نمی دانند درگذشتگان خود را پس از انتقال به روستای جدید در چه مکانی دفن کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر