کد خبر: 47145 A

مدیر كل آموزش و پرورش مازندران:

در سال تحصیلی جدید از مجموع 35 هزار دانش آموز پایه دوم متوسطه بیش از 17 هزار دانش آموز در رشته های كار دانش و فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل شدند.

در سال تحصیلی جدید از مجموع 35 هزار دانش آموز پایه دوم متوسطه بیش از 17 هزار دانش آموز در رشته های كار دانش و فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل شدند.

به گزارش ایلنا از ساری،محمد علی امیری مدیر كل آموزش و پرورش مازندران گفت: مازندران هنرستانی بیكار ندارد.

مدیر كل آموزش و پرورش مازندران، با اشاره به وجود 4 هزار و 228 مدرسه در مازندران افزود: از این تعداد مدرسه در مازندران، 2 هزار و 323 مورد تاكنون هوشمند‌سازی شده‌اند كه بیش از 50 درصد را شامل می‌شود.

مدیركل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تغییر اساسی ایجاد شده در نگاه كلان آموزش و پرورش تصریح كرد: قبلا آموزش و پرورش كنكور محور بود اما حالا می‌خواهد انسان تربیت كند و در نگاه فرهنگی این مجموعه تعریف دانش‌آموز، مدرسه و مدیر تغییر پیدا كرده است.

وی با اشاره به فعالیت 320 هنرستان فنی و حرفه‌ای و كار دانش در مازندران تصریح كرد: امروز بیش از 50 درصد دانش‌آموزان دبیرستانی ما در هنرستان‌ها تحصیل می‌كنند و این در حالی است كه قبلا هنرستان‌ها در غربت بودند.

وی با بیان این كه امروز هیچ هنرستانی بیكار نداریم و هنرستان مظهر نشاط و سرافرازی جوانان ما شده است تصریح كرد: در سال تحصیلی جدید از مجموع 35 هزار دانش آموز پایه دوم متوسطه بیش از 17 هزار دانش آموز در رشته های كار دانش و فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل شدند.

امیری با بیان اینكه در سطح استان مازندران بیش از 33 هزار دانش آموز در 215 هنرستان فنی و حرفه ای و كاردانش و 102 هنرستان ضمیمه مشغول به تحصیل هستند تصریح كرد: دانش آموزان در این هنرستان ها با رشته های متنوع و كاربردی كه آینده شغلی آنان را تضمین می نماید ادامه تحصیل می دهند.

مدیركل آموزش و پرورش مازندران افزود: 33 رشته فنی و 100 رشته كاردانش در هنرستان های استان ارائه می گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر