کد خبر: 49218 A

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر خبر داد:

کشورهای آذربایجان و تركمنستان، تاجیکستان، امارات، قزاقستان، روسیه و افغانستان، مقصد نهایی صادرکنندگان این کالاها بود.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱میلیون ۸۳۳ هزارتن کالا به ارزش ۱۴۴ میلیون و ۳۹۰ هزار دلار معادل ۳۰۰۰ میلیارد ریال از این گمرک صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۳۷ درصد و از نظر ارزش ۴۳ درصد افزایش یافت.
به گزارش ایلنا از بهشهر، سیدقاسم شریفی روز چهارشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: کشورهای آذربایجان و ترکمنستان، تاجیکستان، امارات، قزاقستان، روسیه و افغانستان، مقصد نهایی صادرکنندگان این کالا‌ها بود.

وی بیان داشت: سیمان، کلینکر، گچ سفید، سنگ آهن، آهن آلات، مواد رنگی، محصولات سرامیکی، مواد پلاستیکی، محصولات معدنی، سنگ ساختمانی، ماشین آلات و قطعات صنعتی، لوله وپروفیل، میوه‌های خوراکی و سبزیجات و شیرینی از جمله اقلام صادراتی از طریق این گمرک از ابتدای سال تاکنون بود.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر افزود: عمده فعالیتهای انجام شده در این مدت علاوه بر صادرات، به ترتیب، واردات و ترانزیت کالاهای خارجی مختلف بوده است.

شریفی ادامه داد: همچنین از ابتدای سال تاکنون بیش از ‎ یک میلیون و۵۷۱ هزار تن کالا وارد این بندر شد که ارزش کالاهای وارداتی ۷۸۰ میلیون و۹۰۱ هزار دلار بود و نسبت به مدت مشابه سال قبل این رقم از لحاظ وزن ۱۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

شریفی ادامه داد: سبزیجات، گندم خوراکی، آهن آلات، کک متالوژی، جو دامی، ذرت دامی، ماشین آلات و قطعات صنعتی، خوراکی‌های آماده برای دام، روغن‌های نباتی، محصولات شیمیایی، مواد پلاستیکی، کلاه نظامی، لوازم ورزشی، بنزین، کاغذ، پنبه و چوب بوده است که عمدتا از کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، چین، پاکستان، ازبکستان، اوکراین،
آلمان، ایتالیا، اتریش، ترکیه، کره و هند وارد کشور شد.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۱۰۲ هزار و ۹۷۶ تن کالا به ارزش ۱۱۱ میلیون و ۹۶۰ هزار دلار از طریق گمرک بندر امیرآباد ترانزیت شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.
رییس اداره گمرک بندر امیرآباد بهشهر افزود: نفت خام، بنزین، گازوئیل و آهن آلات مهم‌ترین محصولات ترانزیت شده از طریق این گمرک بود.

شریفی از کاهش درامدهای این گمرک خبرداد و گفت: درآمدهای گمرک امیرآباد در ۱۱ ماهه امسال به ۶۹۱ میلیارد ریال رسید که این رقم در مقایسه با درآمد ۷۱۵ میلیارد ریالی مدت مشابه سال گذشته، ۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر