کد خبر: 49245 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران:

بازبینی، پایش و ارزیابی محیط سایبری برای شناسایی تهدیدات، بر اساس نقاط ضعف سیستم و تدوین سناریوهای محتمل ناشی از تهدیدات سایبری و سطح بندی آنها ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: جنگ سایبری نوعی از نبرد است که طرفین جنگ در آن از رایانه و شبکه‌های رایانه‌ای به عنوان ابزار تهاجم استفاده می‌کنند.
به گزارش ایلنا از ساری، هادی ابراهیمی در جلسه ستاد پدافند غیرعامل استان با اشاره به اینکه در دنیای مجازی اتاق فرمان جنگ را مدیران شبکه‌های رایانه‌ای به دست می‌گیرند، بیان داشت: بازبینی، پایش و ارزیابی محیط سایبری برای شناسایی تهدیدات، بر اساس نقاط ضعف سیستم و تدوین سناریوهای محتمل ناشی از تهدیدات سایبری و سطح بندی آن‌ها ضروری است.
وی با بیان اینکه ارتقاء آمادگی برای مقابله با تهدیدات احتمالی سایبری، از جمله وظایف مهم دستگاه‌ها است، اذعان داشت: با هدف کسب آمادگی دفاع سایبری، کاهش آسیب پذیری‌های موجود در سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در دستگاه‌های اجرایی استان، حفظ و مراقبت از زیرساخت‌های سایبری حیاتی، افزایش پایداری و تداوم چرخه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در برابر تهاجم احتمالی سایبری دشمن، قرارگاه دفاع سایبری در مازندران تشکیل می‌شود.
ابراهیمی تصویرسازی شفاف برای درک صحیح شرایط و تغییرات محیطی تهدیدات سایبری و شناخت آسیب پذیری‌ها و پیامدهای ناشی از وقوع تهدیدات در زیرساخت‌های مبتنی بر فضای سایبری را از جمله وظایف و ماموریت‌های حساس و مهم قرارگاه دفاع سایبری دانست و تصریح کرد: پیش بینی، پیشگیری و کاهش یا حذف آسیب‌ها و خسارت‌ها در زیرساخت‌های مبتنی بر وظایف سایبری، یکی دیگر از ماموریت‌های این قرارگاه است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ادامه داد: تحلیل و بررسی زیرساخت‌های موجود در جهت تحقق راهبرد امنیتی دفاعی در عمق، اطلاع رسانی عمومی و مدیریتی در زمینه امنیت فضای سایبری، برگزاری دوره‌های آموزشی دفاع سایبری برای کارکنان متناسب با نیاز دستگاه‌ها، کشف انواع آسیب پذیری‌ها و ارسال اطلاعات به قرارگاه، مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های قرارگاه دفاع سایبری استان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر