کد خبر: 49272 A

استاندار مازندران در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان خواستار شد؛

ایران اسلامی تصویر ماندگاری از خود در برخوردهای انسان دوستانه به نمایش گذاشت و همین گام مهمی در ارتباط دوسویه و دوستانه بین دو كشور شد.

سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در ایران هدف از این دیدار را توسعهٔ روابط و مناسبات فی مابین دانست و یاد آور شد: رابطهٔ دو کشور دوست و برادر ایران و آذربایجان که دارای مشترکات دینی و فرهنگی هستند، دارای سوابق دیرینه‌ای است.

به گزارش ایلنا از ساری، استاندار به کمک‌های انسان دوستانهٔ دولت و ملت ایران اسلامی در سال‌های گذشته به مردم آذربایجان اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی تصویر ماندگاری از خود در برخوردهای انسان دوستانه به نمایش گذاشت و همین گام مهمی در ارتباط دوسویه و دوستانه بین دو کشور شد.

طاهایی ظرفیت‌های دو کشور را برای توسعهٔ مناسبات بسیار مطلوب ارزیابی نمود و عنوان کرد: امیدواریم با توسعهٔ مناسبات تجاری و اقتصادی، سطح مبادلات دو کشور از میزان ۵۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه در مازندران در عرصه‌های کشاورزی، صنعت، معدن و گردش‌گری توان مندی‌های بسیاری وجود دارد که در حوزه‌های مشترک کاری می‌تواند ایفای نقش کند، یاد آور شد: با توسعهٔ ناوگان حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی و ترانزیت کالا بین دو کشور این ظرفیت‌ها شکوفا خواهد شد.

طاهایی گفت: گسترش راه آهن مازندران به گیلان و آستارا با عبور از بنادر شمالی و توسعهٔ مناسبات پروازی گرگان ساری رشت با باکو و آستارا به تحقق این مهم خواهد انجامید.

نماینده عالی دولت به ظرفیت تولید برخی محصولات کشاورزی و ترانزیت آن به آذربایجان اشاره کرد و ابراز نمود: در زمینهٔ خدمات فنی مهندسی هم در مازندران ظرفیت سازی‌های فراوانی صورت گرفته که در توسعه مناسبات موثر خواهد بود.

دکتر جوانشیر آخوند وف، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران نیز این دیدار را دلیل علاقه کشورش به توسعهٔ روابط و مناسبات فی مابین دانست و گفت: مردم آذربایجان کمک‌های انسان دوستانه مردم و دولت ایران را در سال‌های گذشته هرگز فراموش نخواهند نمود.

وی از احداث پروژه راه آهن آستارا، رشت، قزوین اظهار خوشحالی نمود و ابراز داشت: افتتاح این پروژه به توسعه و پیشرفت اقتصادی مناطق مسیر و ترانزیت بار و حمل و نقل مسافر کمک بسیاری خواهد کرد.

آخوند وف به ظرفیت والای بنادر مازندران و گیلان و ترانزیت بار در این خطوط اشاره کرد و ضمن اعلام آمادگی خود برای توسعه مناسبات بین استان مازندران و کشور آذربایجان، خواستار توسعهٔ حمل و نقل مسافر از این طریق شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر