کد خبر: 54240 A

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران:

صادرات مركبات در طی یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه آن در سال 90 رشدی 246 درصدی داشته است.

صادرات مركبات در یازده ماهه سال 90 رقم 420 هزار دلار بوده كه علاوه بر تحقق این رقم در یازده ماهه سالجاری بیش از یك میلیون دلار افزایش داشته و به رقم یك میلیون و 453 هزار دلار رسیده است.

به گزارش ایلنا از ساری، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: صادرات مركبات در طی یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه آن در سال 90 رشدی 246 درصدی داشته است.
مرتضی هاشم پور افزود: از لحاظ وزنی نیز صادرات مركبات در یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 264 درصد رشد داشته به طوریكه از رقم 551 میلیون تن به رقم 2008 تن افزایش یافته است.
وی با اشاره به كشورهای هدف صادرات مركبات گفت: كشورهای cis نظیر: ارمنستان،قزاقستان،تركمنستان،ازبكستان و كشورهای حوزه خلیج فارس و كشورهای همچون: افغانستان،تركیه،عراق و لبنان به عنوان كشورهای هدف می باشند.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان اینكه مازندران قطب اول انواع میوه بویژه مركبات (پرتقال و نارنگی) در كشور است اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این میوه ها قابلیت صادرات به كشورهای هدف را دارد.
مرتضی هاشم پور طعم و مزه خاص را از مهمترین ویژگی مركبات استان در بازارهای هدف اعلام كرد و گفت: استفاده از واریته های افزایش ماندگاری این محصول یكی از ضروریات جهت رقابت با دیگر كشورها می باشد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر