کد خبر: 556 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

برای نخستین بار در هفته جهانی مساجد نمایشگاه 20 ساله توانمندی‌ها و دستاوردهای کانون فرهنگی و هنری مساجد در مازندران برپا می‌شود.

ساری - ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: بعد از 20 سال نمایشگاه توانمندی‌های کانون‌های مساجد مازندران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از ساری، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ستاد اقامه نماز رهبری تاکید بر فعالیت‌های مسجد محوری داشتند، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی مصوباتی را به این منظور اختصاص داد.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در هفته جهانی مساجد نمایشگاه 20 ساله توانمندی‌ها و دستاوردهای کانون فرهنگی و هنری مساجد در مازندران برپا می‌شود.

ابراهیمی اهداف ایجاد نمایشگاه دستاوردهای کانون مساجد را برشمرد و گفت: در این نمایشگاه مسئولان و مردم از دستاوردها کانون مساجد آشنا شده و این تعامل ایجاد می‌شود تا در اجرای این گونه برنامه مذهبی و معنوی موفق‌تر عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه دستاوردهای کانون مساجد از ابتکارات و نوآوری‌های سمعی و بصری که دارای آثار محتوایی و کیفی باشد در فضای نمایشگاهی ارائه می‌شود، اظهارداشت: بخشی از فعالیت‌های500 کانون مساجد مازندران در نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران اظهار داشت: ظرفیت‌سنجی نخبگان، چگونگی جذب جوانان در مساجد، پاسخگویی به شبهات دینی جوانان، چگونگی ایجاد نشاط معنوی در مساجد، کشف حلقه‌های مفقوده رویکرد مسجد طراز اول و مقابله با جنگ نرم دشمن از مواردی است که با ایجاد نمایشگاه کانون مساجد برمبنای منویات رهبری پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کشف استعداد روستاییان در کانون‌های مساجد از سری فعالیت‌های ما در برپایی این نمایشگاه است، خاطر نشان کرد: همانگونه که وقف مورد توجه مومنان قرار دارد نذر فرهنگی نیز به عنوان آداب دینی منظور شود.

وی از فعالیت 4 هزار و 105 مسجد در مازندران خبر داد و گفت: بیش از 500 کانون مساجد در مازندران فعال هستند.

ابراهیمی به فعالیت‌های کتابخانه‌ای کانون مساجد مازندران پرداخت و ادامه داد: 213 کتابخانه عمومی، 124 کتابخانه تخصصی باز و 19 کانون تخصصی در زمینه مهدویت، قرآن و عترت، نماز و پژوهش زیر نظر کانون مساجد فعالیت دارد.

این مسئول از بخش‌های هشتگانه اصلی نمایشگاه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را بخش شجره، محراب، طهارت، حضور، گلدسته، ره توشه، گلشن اندیشه و همسنگر برشمرد و یادآور شد: بخش همسنگر با همکاری حوزه‌های علمیه، اوقاف، سازمان بسیج مساجد و محلات برگزار می‌شود.

ابراهیمی به بخش‌های جنبی نمایشگاه توانمندی‌های کانون مساجد مازندران اشاره کرد و گفت: 34 غرفه نمایشگاهی در کنار دستاوردهای کانون مساجد در نطر گرفته شد که شامل فعالیت‌های فرهنگی، هنری و معنوی است.

این نمایشگاه از پنجم لغایت 9 شهریور در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی مازندران برپا می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر