کد خبر: 63366 A

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق مازندران:

پذیرش متقاضی، دریافت بدهی، تقاضای تغییر نام، تغییر تعرفه، پرداخت بهای برق مصرفی و هرخدمتی كه مربوط به صورتحساب باشد امكان آن از طریق سایت شركت توزیع برق مازندران وجود دارد.

معاون فروش و خدمات مشتركین شرکت توزیع برق مازندران گفت: پذیرش متقاضی، دریافت بدهی، تقاضای تغییر نام، تغییر تعرفه، پرداخت بهای برق مصرفی و هرخدمتی كه مربوط به صورتحساب باشد امكان آن از طریق سایت شركت توزیع برق مازندران وجود دارد.

به گزارش ایلنا از ساری،شجاع محمودی عالمی در گفتگوی با خبرنگاران در ساری افزود: در سالی كه گذشت علیرغم تنگنای اقتصادی و مالی و حذف یارانه های كالاها و واقعی شدن قیمت در سایه تعامل خردمندانه، تلاش و خرد جمعی پرسنل تحت پوشش شركت، مشكلات پشت سر گذاشته نه تنها كاهشی در ارائه خدمات كمی و كیفی نداشته ایم بلكه از رشد معقولی در ارائه خدمات برخورداربوده ایم.

وی یادآور شد:پارسال یک میلیون و 22 هزار و 103 مشترک داشتیم که در پایان سال به یک میلیون و 81 هزار و 481 مشترک رسید که حدود شش درصد نسبت به سال قبل با افزایش تعداد مشترکان مواجه بودیم، بیشترین افزایش تعداد متعلق به مشترکان بخش کشاورزی است كه 19 درصد رشد را به خود اختصاص داده، 10 درصد مشترکان عمومی و سه درصد نیز به تعداد مشترکان صنعتی افزوده شده است.

معاون فروش و خدمات مشتركین شركت توزیع برق مازندران در خصوص میزان وصول مطالبات، اظهار داشت: سال گذشته 97 درصد کل صورتحساب صادره وصول شده است، تقریبا بالغ بر 15 میلیارد تومان از کل فروش شرکت وصول نشد که عمده آن مربوط به تعرفه عمومی (مشترکان دولتی) است. بنابر این مشترکان صنعتی، خانگی، تجاری و کشاورزی در زمینه وصول مطالبات همکاری خوبی داشتند.

محمودی ادامه داد: مدارس و ادارات آموزش و پرورش در سال های گذشته از مشترکان خوش حساب شرکت بودند اما در سال 91 بنا به بخشنامه ای که مورد ادعای آموزش و پرورش است نسبت به پرداخت بهای برق مصرفی اقدام نکردند که این موضوع یک ناهماهنگی است. هر بخشنامه ای که از سوی دولت اعلام می شود باید همزمان از سوی دو وزارتخانه آموزش و پرورش و نیرو باشد و به ما نیز ابلاغ شود، شرکت توزیع برق مکلف به اجرای بخشنامه وزارت نیرو است نه سایر وزارتخانه ها که این ناهماهنگی سبب شد متاسفانه علیرغم میل باطنی برق برخی از مدارس قطع شود.

وی افزود: سازمان های دولتی و عمومی در سال گذشته برای وصول مطالبات همکاری خوبی نداشتند این به دلیل عدم تخصیص نقدینگی مناسب به دستگاه های دولتی بوده است. تقاضای ما از همه دستگاه های عمومی و غیر انتفاعی این است در ابتدای سال با سازمان های مرکزی خود تعامل مناسب تری جهت پرداخت بهای برق مصرفی اقدام نمایند چون محل تامین هزینه های مصرف برق از تولید تا توزیع فقط از محل بهای برق مصرفی است و وزارت نیرو به ویژه شرکت های برق منطقه ای، توزیع و نیروگاه از محل فروش انرژی تامین منابع می شوند

معاون فروش و خدمات مشتركین شركت توزیع برق مازندران مدیریت مصرف را یك اصل انكار ناپذیر قلمداد و یادآور شد: مشترکان صنعتی از جمله مشترکان خوش رفتار ما در صنعت برق هستند، همکاری و تعامل خوبی در کاهش پیک و یا عبور صنعت برق از پیک تابستان دارند و از این باب از همه مشترکان صنعتی قدردانیم و در سایه این تعامل با مشترکان صنعتی همکاری فراخور آنها داریم که جوایزی در صورتحساب برق مصرفی این دسته از مشترکان لحاظ شده است که این روند در سال های اخیر به صورت تجلیل حضوری انجام می شد، ادامه اینگونه همکاری به نفع اقتصاد کشور و سایر مشترکان برق در کشور است.

محمودی نحوه پرداخت غیر حضوری صورتحسابهای برق را مثبت ارزیابی كرد و گفت: در سال گذشته به طور میانگین47 درصد از صورتحساب صادره برق به صورت غیر حضوری پرداخت شد و در سال جاری برنامه ریزی پرداخت غیر حضوری 80 درصدی در دستور کار شرکت قرار دارد.

لازم به ذکر است که مشترکان محترم باید بدانند پرداخت غیر حضوری صورت حساب برق مصرفی موجب کاهش ترافیک در سطح شهر، بانک ها و کاهش آلودگی محیط می شود و متعاقب آن سبب کاهش هزینه های انجام خدمات را برای بانک ها و شرکت های خدمات رسان را به همراه دارد.

معاون فروش و خدمات مشتركین شركت توزیع برق مازندران خاطرنشان كرد: در حال حاضر صنعت برق به ویژه شرکت توزیع برق مازندران در ارائه خدمات الکترونیکی سرآمد است و با قاطعیت می توان گفت از شرکت های برتر محسوب می شود و به عنوان مسئولی از خدمات مشترکان شرکت توزیع برق مازندران اعلام می کنیم مردم به عنوان مشترکان برق می توانند 100 درصد خدمات خود را به صورت غیر حضوری در منزل دریافت کنند و فراگیر نمودن آن در دستور كار شركت قرار دارد. در حال حاضر پذیرش متقاضی، دریافت بدهی، تقاضای تغییر نام، تغییر تعرفه، پرداخت بهای برق مصرفی و هرخدمتی که مربوط به صورتحساب باشد امکان دریافتش از طریق سایت شرکت توزیع وجود دارد. در سال جاری نیز در پی عقد قرار داد با دفاتر پیشخوان دولت مکانیزمی طراحی شد که مردم در این دفاتر چند خدمات مورد انتظار خود را دریافت می کنند در سال 91 چند دفتر به صورت آزمایشی این طرح را انجام دادند و در سال جاری این طرح ها فراگیر شده و کسانی که سواد کامپیوتر ندارند به نیابت از آنان دفاتر پیشخوان دولت اقدامات غیر حضوری را شکل می دهد.

محمودی ادامه داد: شرکت توزیع برق مازندران برای ارتباط بهتر با مردم اقدامات بسیار خوبی را انجام داده كه نمونه ان می توان راه اندازی سامانه پیام كوتاه نام برد. با استفاده از این سامانه هر خدمتی که مشترکان در قبض برق نیاز دارند می توانند از طریق آن دریافت کنند، به طور مثال مشترکان می توانند با ارتباط از این سامانه از آخرین وضعیت بدهی، قرائت کنتور، تعرفه و نیز هر گونه تقاضای تامین برق را داشته باشند.

وی افزود:در حال حاضر قرائت کنتور به صورت مراجعه در منازل توسط ماموران قرائت کنتور شکل می گیرد البته کنتور نویسی مکانیزه است، برای مشترکان با قدرت بالا قرائت از راه دور است یعنی هیچ مراجعه ای در محل انجام نمی شود بلکه در ساعت خاصی از ماه به صورت آن لاین و غیر حضوری قرائت این دسته از مشترکان صورت می گیرد. بنابر این تکنولوژی قرائت از راه دور به راحتی در اختیار صنعت برق است و تمام برنامه ریزی های صنعت برق برای قرائت مکانیزه صورت پذیرفته است و با گشایش اعتبار امکان تسری نیز بر همه مشترکان وجود دارد. قرار است در افق برنامه سه ساله شرکت توزیع برق مازندران به صورت قرائت از راه دور داشته باشیم که در حال حاضر قرائت 3600 مشترک ما به صورت قرائت از راه دور انجام می شود.

معاون فروش و خدمات مشتركین به مشترکان اطمینان خاطر داد: صورتحساب ها در فرایندی دقیق، مهندسی و مکانیزه صادر می شود و از باب صحت محاسبه هیچ مشکلی وجود ندارد اما ممكن است مامور قرائت کنتور در خواندن کنتور به صورت سنتی دچار مشکل شود و یا تعرفه بهای برق مشترکی با فعالیتش تطابق نداشته باشد كه در این صورت نسبت به اصلاح صورتحساب یكروزه اقدام خواهدشد.

وی تصریح كرد:از جمله کارهای پر هزینه در صنعت برق تست لوازم اندازه گیری است که می توانست کمتر باشد اما مجبور شدیم بنا به دلایلی گروه های تست اندازه گیری را در قالب 100 گروه در شرکت داشته باشیم تا خطای لوازم اندازه گیری به درستی تشخیص داده شود. چنانچه در درست کار کزدن لوازم اندازه گیری خللی ایجاد شود نسبت به کشف موضوع اقدام و این مهم به طور جدی در دستور کار شرکت قرار می گیرد و مشترکان متخلف احتمالی مطمئن باشند که به موقع به سراغشان می رویم.

به گفته محمودی در سال گذشته چهار مورد از مشترکان قدرت بالا تخلف داشته و نیز بیش از 1000 مورد تخلف از مشتركان با قدرت عادی رویت شد كه به مراجع قضایی معرفی شدند و برابر مقررات با آنها برخورد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر