کد خبر: 6398 A

در هفته دفاع مقدس؛

با انجام عمل خیر آقای ولی الله اردشیر دانش آموزان سال تحصیلی جدید را در ساختمانی به مساحت 450 مترمربع زیربنا، با شش کلاس ابتدایی آغاز کردند.

آمل - ایلنا: در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار آمل، رئیس اداره آموزش و پرورش و خیرمدرساز ولی الله اردشیر دبستان ابتدایی علی ابن ابیطالب(ع) افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از آمل، رئیس اداره آموزش و پرورش آمل در مراسم افتتاحیه به استناد از جمله آیت الله جوادی آملی یادآور شد: تا زمانی که خشتی در مدرسه قرار دارد، فرزندی در آن جا تربیت می شود ثوابش برای خیرین نوشته می شود.

اکبر لطفی با اشاره به اینکه دبستان علی ابن ابیطالب نیز به همت یکی از خیرین مدرسه ساز شهرستان آمل احداث شده، افزود: کلنگ این مدرسه در سال گذشته بر زمین زده شده که پس از ماه تلاش مردادماه امسال ساخت ساختمان آن به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه دانش آموزان این منطقه مجبور بودند مساحت بسیاری را جهت کسب علم طی کنند، اظهار داشت: با انجام عمل خیر آقای ولی الله اردشیر دانش آموزان سال تحصیلی جدید را در ساختمانی به مساحت 450 مترمربع زیربنا، با شش کلاس ابتدایی آغاز کردند.

لطفی با بیان اینکه جهت ساخت این مدرسه بالغ بر 250 میلیون تومان هزینه شده، افزود: این خبر بزرگوار با سخاوتمندی تمام هزینه کامل این پروژه پرداخت کرد.

رئیس آموزش و پرورش آمل خاطرنشان کرد: مدرسه علی ابن ابیطالب دارای 151 دانش آموز است که که علاوه بر آن دانش آموزان مدرسه فرسیو نیز به این مکان آموزشی انتقال داده شد.

فرماندار آمل با اشاره به اینکه انجام عمل خیر خیرین در امورات مختلف به نوعی از خود گذشتگی و ایثار است، یادآور شد: همت و تلاش خیرین تاثیر بزرگی جهت تربیت آینده سازان کشور دارد.

یدالله اکبرزاده با بیان اینکه کار این افراد به نوعی ایثاری است که رزمندگان ما طی هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند، اظهار داشت: هر عمل خیری از سوی این افراد موجب رشد و پایندگی جامعه می شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان آمل همیشه در انجام امورات خیر نسبت به دیگر شهرستان های استان مازندران پیشتاز بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر