کد خبر: 66654 A

مدیرجهاد کشاورزی آمل خبرداد:

گیاهان زینتی و دارویی تولیدی شهرستان آمل علاوه بر مصرف داخلی به کشورهایی چون روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، افغانستان، قطر و... صادر می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی آمل از تولید سالانه 55 میلیون گل‌های زینتی و دارویی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل،سیدمرتضی امینی نیاکی در گفت‌وگو با خبرنگارایلنا با اشاره به اینکه 463 بهره‌برداری در آمل به فعالیت پرورش گل‌های زینتی و دارویی می‌پردازند، یادآور شد: سالنه با تولید 55 میلیون به ارزش 550 میلیارد ریال برای مصرف داخلی و کشورهای هدف به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه سالانه 48 میلیون شاخه بریده در سطح یک میلیون و 152 هزار و 35 مترمربع در آمل تولید می‌شود، افزود: در این شهرستان 5/1 میلیون در سطح 300 هزار و 500 مترمربع گل آپارتمانی تولید می‌شود.

به گفته ایمنی، در تولید گل‌های درخت و درخچه نیز در سطح 182 هزار و 120 مترمربع 3 میلیون برداشت صورت می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه در سطح 10 هزار و 500 مترمربع دو میلیون گل‌های فصلی نشائی تولید می‌شود، اظهار داشت: در این شهرستان در سطح یک میلیون و 645 هزار و 155 مترمربع به صورت پوششی زیر کشت گل‌های زینتی و دارویی رفته است.

وی با اعلام اینکه با این تعداد از زیرکشت یک هزار و 218 نفر اشتغالزایی داشته است، اذعان داشت: در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و اصلاح ساختاری گلخانه‌ها پس از ارزیابی درخواست متقاضیان، تاکنون تعداد 9 واحد گلخانه با اعتبار بالغ بر سه هزار و 340 میلیون ریال اصلاح ساختار شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: گیاهان زینتی و دارویی تولیدی شهرستان آمل علاوه بر مصرف داخلی به کشورهایی چون روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، افغانستان، قطر و... صادر می‌شود.

به گزارش ایلنا،شهرستان آمل در استان مازندران رتبه اول را در میزان سطح کشت گل‌های زینتی دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر