کد خبر: 66779 A

رئیس موزه علوم و فناوری ایران:

دانش‌آموزان بیایند بخشی از کلاس‌های درسی خود را در موزه و بازدید از نمایشگاه بپردازند.

رئیس موزه علم و فناوری کشور گفت: دانش‌آموزان بیایند بخشی از کلاس‌های درسی خود را در موزه و بازدید از نمایشگاه بپردازند.

به گزارش ایلنا از آمل،مهرداد وحدتی ظهر امروز در آیین گشایش سومین نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری در پژوهشکده انستیتو شمال کشور شعبه آمل با اشاره به اینکه 90 درصد فعالیت‌های موزه پژوهشی است، یادآور شد: در این موزه آموزش کار اصلی است که آن برای عموم مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه موزه علوم و فناوری در سال 89 به بهره‌برداری رسید، افزود: هدف از تاسیس آن ایجاد فضایی برای مشارکت افراد در یادگیری علم به شیوه‌ای نوین است.

به گفته وحدتی: در موزه‌های طبیعی دو استان اصفهان و شیراز اشیای طبیعی و یا مصنوعی به صورت ماکت یا نمونه متحرک بازسازی شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس موزه علوم و فناوری ایران با تاکید براینکه ترویج علم، تثبیت و استفاده از دستاوردهای دانشمندان خیلی اولویت دارد، اظهار داشت: بررسی تاریخ علم در فناوری هرچقدر گذشته و بازاسزی آن به صورت سخت‌افزاری در کنار روش‌های نوین علوم به صورت رسانه‌ای مهمترین فعالیت این موزه است.

وی از برگزاری دو همایش از سوی موزه علوم و فناوری خبرداد و گفت: دومین همایش بین‌المللی با عنوان" پیشینه، حال و آینده علم" آبان ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

وحدتی با اعلام اینکه اینکه در این موزه در دو بخش نمایشگاه دائمی و سیار به کار خود می‌پردازد، تصریح کرد: با وجود نمایشگاه دائمی موزه در تهران متاسفانه در دیگر شهرستان‌های استان به دلیل نداشتن مکان و زمین امکان دایر شدن نمایشگاه نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر