کد خبر: 69363 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

۳۸۰ پزشک عمومی، ۳۵۰ پزشک متخصص، بیش از ۲۷۰ داروخانه و ۷۰ آزمایشگاه و مرکز پرتودرمانی برای حضور دربرنامه پزشک خانواده با سازمانهای بیمه گر قرارداد بستند.

ایلنا-ساری: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جمع کارکنان آزمایشگاه استان گفت: تاکنون ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۲۴۰ هزار نفری تحت پوشش این دانشگاه، پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.

به گزارش ایلنا از ساری، محمدرضا میرزایی، با بیان اینکه ۱۶ دانشگاه علوم پزشکی در ۸ استان کشور دستور اجرای برنامه پزشک خانواده را دارند، گفت: اجرای این برنامه ملی و فراهم آوردن زیرساختهای آن به سایر استان‌ها نیز ابلاغ شد.

وی، با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده در مازندران از اول اردیبهشت ماه به صورت جدی درحال اجراست، افزود: این استان در سال گذشته زیرساختهای مورد نیاز اجرای برنامه پزشک خانواده را فراهم کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تعامل و مشارکت مردم، بیمه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی را در اجرای این برنامه ملی موثر دانست و تصریح کرد: ۳۸۰ پزشک عمومی، ۳۵۰ پزشک متخصص، بیش از ۲۷۰ داروخانه و ۷۰ آزمایشگاه و مرکز پرتودرمانی برای حضور دربرنامه پزشک خانواده با سازمانهای بیمه گر قرارداد بستند.

میرزایی، پزشک عمومی را پایه و اساس این برنامه دانست و تصریح کرد: جایگاه پزشک خانواده در سطح جامعه باید شناسانده شود.
وی، با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه گر نیز در حال پرداخت پزشکان طرف قراردارد با برنامه پزشک خانواده هستند، افزود: دولت نیز ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای اجرای مطلوب این طرح در کشور پیش بینی کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر