کد خبر: 7179 A

استاندار مازندران:

نماینده عالی دولت در استان از مرتضوی خواست تا در گام نخست، موضوع بازنشستگی ۲۴۰ کارگر این مجموعه را در اولویت برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی قرار دهند.

ایلنا - قائمشهر: استاندار مازندران رسیدگی به مشکلات کارگران واحدهای تولیدی و کارخانجات این استان را از مهم‌ترین خواسته‌ها و انتظارات از تأمین‌اجتماعی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا از قائمشهر، سید علی اکبر طاهایی، در دیدار با مدیر عامل و جمعی از اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی کشور بیان داشت: جامعه کارگری این استان با وجود برخی مشکلات و کاستی‌ها همواره پشتیبان نظام اسلامی هستند.

وی رسیدگی به مشکلات کارگران واحدهای تولیدی و کارخانجات این استان را از مهم‌ترین خواسته‌ها و انتظارات از تأمین‌ اجتماعی عنوان کرد و اذعان داشت: حل مشکل کارخانه نساجی مازندران، آنتی بیوتیک ساری و مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان از جمله مهم‌ترین خواسته هاست.

طاهایی تصریح کرد: دولت با هدف احیا و بازسازی، اقدام به واگذاری نساجی مازندران به سرمایه گذار خارجی کرد اما به دلیل مشکلات گذشته و مستهلک شدن کارخانه، هنوز مشکلات باقی است.

نماینده عالی دولت در استان از مرتضوی خواست تا در گام نخست، موضوع بازنشستگی ۲۴۰ کارگر این مجموعه را در اولویت برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی قرار دهند.

وی هم چنین با اشاره به مشکل مالی و سرمایه درگردش شرکت آنتی بیوتیک ساری، تصریح کرد: در صورت رفع این مشکل و اجرای طرح توسعه این کارخانه، ۷۰ درصد نیاز مواد اولیه دارویی کشور تامین می‌شود.

طاهایی با بیان اینکه مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان از تامین اجتماعی ۱۵ میلیارد تومان است، اظهار داشت: پرداخت به موقع این مطالبات که تنها مربوط به بیمارستان هاست، دیگر خواسته مهم ماست.

استاندار مازندران هم چنین با اشاره به خدمات درمانی ارزنده این سازمان به جامعه کارگری، افزود: در صورتی که سیاست پیشگیری و چکاب اجباری کارگران و خانواده‌های آنان در دستور کار تامین اجتماعی قرار گیرد، مانع از بروز بسیاری از مشکلات و هزینه‌های درمان خواهد شد.

سعید مرتضوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور نیز در این جلسه به تشریح خدمات سازمان تأمین اجتماعی و قوانین مربوط به استفاده از خدمات این سازمان پرداخت و گفت: با استناد به ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور، به زودی بازنشستگی ۲۴۰ نفر از کارگران نساجی مازندران انجام خواهد شد.

وی افزود: برای رفع مشکل کارخانه‌های مازندران و توسعه آن‌ها از همه توان و امکانات بهره خواهیم گرفت.

مرتضوی پرداخت ماهیانه حدود ۱۲۰ میلیارد تومان مستمری به بازنشستگان و همچنین هزینه‌های درمان بیمه شدگان را از افتخارات سازمان تأمین اجتماعی دانست و بیان داشت: تمامی پرداخت‌ها و استفاده از خدمات گسترده تأمین‌اجتماعی براساس قوانین ابلاغ شده به این سازمان انجام می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر