کد خبر: 7200 A

برپایی جشنواره بین المللی ایران بانک۲۰۱۲ را فرصتی مناسب برای عملکرد سالانه تمامی بانک‌های کشور در مقوله بانکداری الکترونیک و تجارت الکترونیک عنوان کرد که می‌تواند ﺗﺄثیر بسیار مثبتی در توسعه تجارت الکترونیک کشور داشته باشد.

ایلنا - ساری: مدیر اجرایی جشنواره ایران بانک۲۰۱۲ برپایی جشنواره بین المللی ایران بانک۲۰۱۲ را فرصتی مناسب برای عملکرد سالانه تمامی بانک‌های کشور در مقوله بانکداری الکترونیک و تجارت الکترونیک عنوان کرد که می‌تواند ﺗﺄثیر بسیار مثبتی در توسعه تجارت الکترونیک کشور داشته باشد.

به گزارش ایلنا از ساری، مرتضی کاظمیان به برگزاری این جشنواره با حضور بانک‌ها و موسسه‌های مالی سراسر کشور در آبان ماه امسال در سالن فرهنگ و ارشاد ساری خبر داد و گفت: در جشنواره بین المللی ایران بانک که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بانکی کشور در سال جاری خواهد بود، بر‌ترین بانک ایرانی در زمینه بانکداری الکترونیک تندیس بلورین دریافت خواهد کرد.

وی بانکداری الکترونیک را از جمله مهم‌ترین معیارهای ﻣﺆثر در تراکنش‌های مالی کشور‌ها عنوان کرد و گفت: رشد چشمگیر استفاده از درگاه‌های مختلفی چون اینترنت بانک، همراه بانک، تلفنبانک، ATM، POS، INFO، کیوسک و غیره در میان مشتریان ایرانی نیز نشان از اطمینان مردم به خدمات بانکداری الکترونیک در کشور دارد.

کاظمیان با اشاره به مزایای خدمات بانکداری الکترونیک در کنار تجارت الکترونیک در کشور و آثار آن در صرفه جویی و قت، هزینه و انرژی علاوه بر رضایت عمومی از کیفیت ارایه خدمات، خاطرنشان کرد: توسعه سیستم‌های نوپای بانکداری اینترنتی و ارایه سرویس‌های نو در این سیستم با درجه امنیت بسیار بالا مورد اعتماد بانک‌ها و مشتریان نیز قرار گرفته است.

وی با ﺗﺄکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه بانکداری الکترونیک و تجارت الکترونیک از ایجاد سالنی با همین نام در دومین جشنواره بین المللی ایران بانک خبر داد و گفت: در این سالن با حضور کار‌شناسان، کار با اینترنت بانک­های دولتی و خصوصی آموزش داده می‌شود و در این زمینه بلوتوث‌های آموزشی ارایه خواهد شد.

مدیر اجرایی جشنواره ‹‹ ایران بانک ۲۰۱۲›› همچنین از ایجاد سالنی با نام همراه بانک در طول برگزاری این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: در این سالن کاربرد نرم افزار ویژه هر بانک به راحتی بر روی موبایل‌ها بلوتوث می‌شود و کار‌شناسان ویژه طریقه استفاده از آن را برای عموم آموزش می‌دهند.

کاظمیان با بیان اینکه برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه‌های بانکداری ارزی و تبادل‌های ارزی با بانک‌های خارجی و ﺗﺄثیر تجارت الکترونیک بر روند کار صادرکنندگان با همکاری اتاق‌های بازرگانی از دیگر برنامه‌های جشنواره ایران بانک است که در روز دوم جشنواره که به همین نام اختصاص یافته این سمینار با حضور تمامی صادرکنندگان و فعالان عرصه صادرات و واردات برگزار می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از محور‌های مهم که در این جشنواره بر روی آن تمرکز خواهد شد معضل نرخ ازر و چند نرخی بودن آن و دلایل افزایش ناگهانی آن و نقش بانک مرکزی در این امر است که با حضور اساتید دانشگاه­های کشور و صاحب نظران حوزه اقتصادی ایران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر