کد خبر: 74594 A

در پی اجرای طرح پزشک خانواده؛

با اجرای پزشک خانواده، این فرهنگیان با مشکل عدم پرداخت هزینه بیمه مواجه شدند و این موجب انصراف یک هزار فرهنگی در این شهرستان شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت: در پی اجرای طرح پزشک خانواده در استان مازندران، یک هزار فرهنگی آملی از بیمه طلایی انصراف دادند.

به گزارش ایلنا از آمل،اکبر لطفی، ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اعلام اینکه با اجرای طرح پزشک خانواده در این استان فرهنگیان از مزایای بیمه طلایی محرور شدند، اذعان داشت: با توجه به اجرای این طرح خانواده‌های فرهنگی با مراجه به درمانگاه‌ها و آزمایشگاه ها با هزینه آزاد از خدمات درمانی استفاده می‌كنند.

وی با بیان اینکه در شهرستان آمل، هشت هزار خانواده فرهنگی تحت پوشش بیمه طلایی بودند، افزود: با اجرای پزشک خانواده این فرهنگیان با مشکل عدم پرداخت هزینه بیمه برخوردار شدند و این موجب انصراف یک هزار فرهنگی در این شهرستان شده است.

لطفی در اشاره به هوشمندسازی مدارس اظهار داشت: تاکنون با بیش از 400 کلاس کلاس‌های مقطع ششم ابتدایی شهرستان آمل هوشمندسازی شده است.

مدیر آموزش و پرورش آمل اجرای ادامه هوشمندسازی کلاس ها در سال تحصیلی جدید را در مقطع اول راهنمایی مطرح کرد و گفت: اگر چه در ابتدای اجرای این طرح مقرر شده بود بانک ها در این امر کمک مالی کنند اما تاکنون از هیچ گونه مزایایی برخوردار نشدیم.

وی با تاکید بر مشکلات برخی از مدارس غیرانتفاعی و استیجاری بودن اماکن آنها اظهار داشت: برخی از صاحبان اماکن این مدارس فشار به مدیران جهت افزایش نرخ می آورند و تهدید به عنوان تغییر کاربری به این مدیران می کنند.

به گفته وی: هم اکنون 9 هزار و 315 نفر در مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی شهرستان آمل مشغول تحصیل هستند.

سیدجعفر رسولی معاون فرماندار آمل نیز با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در این استان عنوان کرد: با توجه مشکلات اجرای این طرح شبکه بهداشت و درمان باید به طور جدی در این امر وارد کار شود.

وی یادآور شد: این دستگاه با رایزنی مدیران و دستگاه های ذی ربط استان به بیان این مشکلات بپردازند تا در این امر اقداماتی صورت گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر