کد خبر: 74646 A

فرمانده هشت سال دفاع مقدس پیشنهاد تاسیس موزه طاها همزمان با نامگذاری شهیده شاخص کشور، طاهره هاشمی در شمال کشور کرد.

ایلنا: فرمانده هشت سال دفاع مقدس، پیشنهاد تاسیس موزه طاها همزمان با نامگذاری شهیده شاخص کشور، طاهره هاشمی در شمال کشور کرد.

به گزارش ایلنا از آمل،مهدی خانی، صبح امروز با جلسه بزرگداشت حماسه تاریخی ششم بهمن این شهرستان با بیان اینکه کلیه آثار و زندگی نامه این شهیده شاخص در منزل ایشان به صورت موزه درآید، یادآور شد: همزمان با روز تولد شهیده طاهره هاشمی در اول خرداد ماه جشن تولد با حضور دانش آموزان در منزل شان برگزار شود.

وی افزود: با برگزاری این جشن، تولد زندگی نامه و خصوصیات این شهیده الگویی برای نوجوانان و جوانان و ماندگاری حماسه تاریخی ششم بهمن می شود.

خانی با اشاره به اینکه با تاکید بر اجرای مسابقه خط و نقاشی کودکان و نوجوانان در بین دانش آموزان اظهار داشت: با الگو گرفتن از آثار این شهیده شاخص متوجه افکار وی در خصوص شهادت خواهند شد.

فرمانده نیروی مقاومت بسیج در حماسه ششم بهمن سال 60 جهت ترویج فرهنگ رای دادن نوجوانان و جوانان در انتخابات توزیع صندوق در بین دانش آموزان مدارس بیان کرد و گفت: با توجه به روش شهیده طاهره هاشمی ساخت صندوق رای و نمایش رای گیری بین دوستان در مدرسه اش و مشتاق حضور ایشان در انتخابات کشور می توان این اشتیاق را بین نسل جدید ترویج داد.

وی تصریح کرد: اجرای جشنواره بین همسالان طاهره هاشمی، تدوین و انتشار کتاب 30 صفحه ای زندگی نامه این شهیده شاخص و توزیع آن بین خانواده های آملی، تهیه مستند و کلیپی از رفتار و منش این شهیده به روایات خواهران، برادران و فرمانده سابق سپاه، تهیه مستند چند وجهی طاهره هاشمی در بعد سیاسی، فرهنگی و هنری و برگزاری جشن نماز از برنامه های مهم این ستاد باشد.

خانی یادآور شد: جهت ماندگاری نام طاهره هاشمی به عنوان شهیده شاخص بهتر است تندیسی از این ایشان در شهر احداث شود.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس از طرح 10 میلیون صلوات به نام شهیده در بین مردم مطرح و عنوان کرد: شبی با طاهره با اجرای شعر، تحقق شعار وی و راه اندازی سایت طاها با اختصاص به زندگی نامه و آثار ایشان به صورت رسانه ای از برنامه‌های دیگر ستاد حماسه تاریخی ششم بهمن قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر