کد خبر: 75411 A

همزمان با سالروز ولادت امام علی (ع) و روز پدر، همایش یاد پدران آسمانی در بهشهر، ماه، با حضور همسران و فرزندان شهدای بهشهر در سالن بصیرت ارشاد برگزار شد.

ایلنا: همزمان با سالروز ولادت امام علی (ع) و روز پدر، همایش یاد پدران آسمانی در بهشهر،  با حضور همسران و فرزندان شهدای بهشهر در سالن بصیرت ارشاد برگزار شد.
به گزارش ایلنا از بهشهر،سردار علیرضا جاهد، فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان، در مراسم پدران آسمانی در سالن بصیرت ارشاد بهشهر گفت: همه فرزندان شهدا باید به شهدا و راه و روش آنان تاسی كنند.
وی افزود: شهادت دارای كاركردهای مختلف است كه حفظ ارزش ها و قداست جامعه، ایجاد هویت و هدف مشترك، حفظ ارزش ها، ایجاد همبستگی، ظلم ستیزی و... از جمله آن است.
سردار جاهد با بیان اینكه فتح خرمشهر، سند افتخار ایران اسلامی برای عزت و پایداری است، خاطر نشان كرد: ما در طول این انقلاب و جنگ، هیچ قرارداد ننگینی امضاء نكردیم و شهدا، رزمندگان و همه افراد در جنگ با اقتدار برای ایران اسلامی افتخار آفریدند و همه ما مدیون رشادت‌های آنان هستیم.
وی ادامه داد: همه ما باید بدانیم كه پدران شهیدی كه در آن دوره به جبهه رفتند و همه جانبازان و آزادگان و رزمندگان برای دفاع از میهن، ناموس و دفاع از تمامیت ارضی رفتند و برای مقام و منزلت نرفتند چرا كه جنگ، فقط آتش و خمپاره بود.
جاهد افزود: شما فرزندان شهدا باید با افتخار بگویید كه فرزند شهید هستید و درس آموزی و تاسی به شهدا و پدران شهید خود را فراموش نكنید.
فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز ما افتخار و الگوی جهان اسلام هستیم و این بالندگی ایران اسلامی در جهان به پشتوانه شهدای عزیز و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس ایجاد شده است.
وی گفت: شهدا موجب عزت نفس افراد در جامعه شده اند و باید قدردان آنان در تمام مراحل زندگی خود و این آزادی در جامعه باشیم و با حفظ وحدت دشمن را به زانو در آوریم.
سردار عبدالعلی عمرانی از فرماندهان دوره دفاع مقدس نیز گفت: باید تاریخ جنگ بدرستی و توسط افرادی كه در جنگ بودند برای جامعه و نسل جوان ترسیم شود.
وی گفت: همه ما باید بدانیم كه كربلای 4، شام غریبان انقلاب اسلامی بود در طول 8 سال دفاع مقدس، كربلای 5 شب قدر این انقلاب بود و فاو و... فرزندان ما جانانه جنگیدند.
عمرانی ادامه داد: مازندرانی‌ها در تمام جنگ حضور فعال داشتند و این مسئله باید به جامعه و نسل جوان بازگو شود و بدانند تنها در فتح خرمشهر250مازندرانی شهید شدند.
وی گفت: ما در طول جنگ با معنویت و معرفت و ارزش ها به پیروزی رسیدیم و این توجه به معنویت باید. اكنون نیز در جامعه هویدا باشد تا نصرت و پیروزی همه جانبه برای ما حاصل شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر