کد خبر: 75437 A

فرمانده قرارگاه صاحب‌الزمان:

با گذشت 31 سال، هنوز نتیجه و تاثیر آن همواره به عنوان یک پدیده الهی و نو ظهور در سراسر دنیا محسوب می‌شود.

ایلنا: فرمانده قرارگاه صاحب‌الزمان گفت: انقلاب اسلامی ایران در فتح خرمشهر تثبیت شد.

به گزارش ایلنا از آمل،علی اکبرنژاد در همایش یاوران ولایت که به مناسبت گرامیداشت آزادسازی خرمشهر در حسینیه ثارالله شهرستان آمل برگزار شد با بیان اینکه از 180 سال به این طرف هر حمله‌ای که به ایران صورت گرفت بخشی از سرزمین ما جدا شد و تنها جنگی که در آن یک وجب از خاک کشور از دست نرفت دفاع مقدس بود، افزود: این نتیجه رشادت‌های مردان و زنانی بود که با تمام توان در مقابل دنیا ایستادند.

وی با تاكید براینكه فتح خرمشهر، فتح آشکار و نعمت بزرگ و با عزتی بود، اظهار داشت: با گذشت 31 سال، هنوز نتیجه و تاثیر آن همواره به عنوان یک پدیده الهی و نو ظهور در سراسر دنیا محسوب می‌شود.

به گفته اکبرنژاد: اساس فتح خرمشهر، اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه بود.

فرمانده قرارگاه صاحب‌الزمان به سخنی از امام خمینی(ره) درباره فتح خرمشهر که فرمودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد" اشاره کرد و افزود: این فتح، فتح الهی بود و عمل رزمندگان ما نیز الهی شد زیرا هم فرمانده و هم فرمانبردار هر دو برای رضای خدا در مسیر دین و انقلاب به میدان رفتند و کشتن و کشته شدن در راه رضای خدا را افتخاری برای خود محسوب می‌کردند.

وی با اشاره به اینكه دشمن در حمله به ایران اسلامی بر این باور بود که انقلاب نو پای ما در مقابل عراقی که دنیا از آن حمایت می‌کند توان مقابله ندارد، اذعان داشت: اما این نکته را نیز درک نکرد که رزمندگان ما می‌توانند با تکیه بر فرهنگ علوی و عاشورایی و اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه از لحاظ روحی و روانی به آنچنان قدرتی برسند که دنیا را شکست دهند.
اکبرنژاد درباره نقش نیروهای شمال کشور در آزاد سازی خرمشهر گفت: نیروهای مازندران، گیلان و گلستان در قالب 3 تیپ عملیاتی کربلا، نور و بیت‌المقدس با حضور در قلب جبهه عملیات، نقش برجسته‌ای در فتح خرمشهر داشتند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر