کد خبر: 77984 A

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ی مازندران:

الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی تغییر یافته است لذا باید هماهنگی های لازم و ضروری در این بخش افزایش یابد/ در یك جامعه قانون مدار، برنامه ریزی پیشگیری، باید به ماهیت خاص مساله سوء مصرف اشاره كند.

در یك جامعه قانون مدار، برنامه ریزی پیشگیری، باید به ماهیت خاص مساله سوء مصرف اشاره كند.

به گزارش ایلنا از ساری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن بیان اینكه جهت پیشگیری در همه انواع مدل های پیشگیری، به الگوهای قوی رفتاری نیاز داریم، گفت: برنامه های پیشگیری از اعتیاد، باید بگونه ای طراحی شود كه موجب تقویت عامل باز دارنده شود.

وی بیان كرد: در یك جامعه قانون مدار، برنامه ریزی پیشگیری، باید به ماهیت خاص مساله سوء مصرف اشاره كند.

ابراهیمی با تاكید بر این مطلب كه برنامه های پیشگیری باید بر اساس سن تنظیم شود، اظهار داشت: هر چه سطح احتمال خطر ابتلاء به اعتباد جمعیت هدف بیشتر و بالاتر باشد، تلاش های پیشگیری باید به شیوه های پر قدرت در سنین پایین تر آغاز شود.

وی اعتیاد را ضد توسعه، امنیت و سلامت جامعه دانست و تصریح كرد:تنها بی سوادی عامل گرایش به اعتیاد نیست و متأسفانه 22 درصد معتادان كشور تحصیل كرده و دارای مدرك كارشناسی هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خاطرنشان كرد: برای جلوگیری از گرایش افراد بی سواد، باید محتواهای آموزشی متناسب با سطح درك و آگاهی آنان تهیه شود.

وی ضمن اشاره به اینكه باید شرایطی ایجاد كرد كه مضرات اعتیاد از سنین كودكی به افراد آموزش داده شود، افزود: خوشبختانه بعد از 20 سال تلاش به تازگی مطالبی در كتاب های درسی دانش آموزان در رابطه با بحث اعتیاد گنجانده شده است.

ابراهیمی با بیان اینكه بیش از 90 درصد معتادان مرد و مابقی زن هستند، عنوان كرد: الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی تغییر یافته است لذا باید هماهنگی های لازم و ضروری در این بخش افزایش یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر