کد خبر: 78026 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبرداد:

از مجموع یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت شهری این استان تعداد ۹۲۰ هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷۰ پزشک عمومی در طرح پزشک خانواده شهری مشارکت دارند، گفت: ویزیت خدمات این پزشکان و هزینه دارو رایگان است و بیمار به جز هزینه داروهای تخصصی هزینه ای نمی پردازد و فقط حق فنی داروخانه را باید پرداخت کنند.
به گزارش ایلنا از ساری، محمدرضا میرزایی، در آیین افتتاح مرکز بهداشتی درمانی روستای گالشپل در شهرستان محمودآباد، ضمن اعلام مطلب بالا، افزود: از مجموع یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت شهری این استان تعداد ۹۲۰ هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.
وی، در خصوص هزینه ویزیت پزشکان متخصص تصریح کرد: بیمارانی که به مراکز بهداشتی درمانی و یا پزشک خانواده مراجعه و فرم ارجاع دریافت می کنند در صورت مراجعه به پزشکان متخصص تنها ۱۰ درصد هزینه ویزیت را به مبلغ دو هزار تومان باید پرداخت می نمایند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه طرح پزشک خانواده روستائی از سال ۱۳۸۴ در مازندران آغاز شد، گفت: این دانشگاه در اجرای برنامه ملی پزشک خانواده شهری نیز از استانهای پیشرو و نمونه در کشور است.
دکتر میرزایی، در بخش دیگری از سخنانش، به وجود ۱۵۷مرکز بهداشتی و درمانی روستائی در مازندران اشاره و تصریح کرد: در این مراکز، ۳۵۰ پزشک عمومی و۳۲۰ ماما به روستائیان خدمات بهداشتی ارائه می دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اضافه کرد: ۲۰ مرکز بهداشتی و درمانی روستائی استان به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات می پردازند و سایر مراکز به صورت تک شیفت دایر هستند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر