کد خبر: 78030 A

هر چهار شهر تنکابن و ۷۶ روستا از مجموع ۱۵۹ روستای قابل گازرسانی این شهرستان گازدار هستند و در ۷۸ روستای باقی مانده تنکابن نیز پیمانکار تعریف شده که در آینده نزدیک به ثمر خواهند رسید.

پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان تنکابن با حضور استاندار مازندران و به میزبانی سه روستای نعمت آباد، قلعه گردن و چالکش (عظیمیه) به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از تنکابن، محسن عرب مقصودی در جمع مردم روستای نعمت آباد گفت: در روستای نعمت آباد و ۱۳ روستای تازه آباد، مازوبن سفلی، مازوبن علیا، عزیز آباد، توسا کله، قاشق تراش محله، برسبیور، همشبور، می‌انکوه محله، امیرآباد، شیرج محله بزرگ و کوچک و امین آباد بیش از ۱۳۷ هزار متر شبکه اجرا شده و با گازرسانی به این روستا‌ها دو هزار و ۵۸۵ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

وی سرانه هر خانوار این ۱۴ روستای تنکابن را بیش از ۴۶ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: برای گازرسانی به روستاهای یاد شده ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

عرب مقصودی همچنین در جمع مردم روستای چالکش (عظیمیه) اظهار داشت: برای گازرسانی به روستاهای درویش سرا، صالح آباد و چالکش (عظیمیه) بیش از ۱۱ کیلومتر شبکه اجرا و بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که با گازرسانی به این روستا‌ها یکهزار و ۱۳ نفر در قالب ۳۳۲ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به روستاهای کراجوبکنار، آغوزکله، شیروان محله و فاز اول قلعه گردن شهرستان تنکابن را بیش از ۳۲ میلیارد ریال دانست و گفت: برای گازرسانی به این روستا‌ها ۱۵ هزار و ۵۰۰ متر شبکه اجرا شده و دو هزار و ۶۹۶ نفر از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه کارکنان شرکت گاز مازندران فعالیتی جهادگونه دارند، ادامه داد: علیرغم وجود مشکلات فراوان، امروز ۴۸ شهر از ۵۸ شهر استان گازدار هستند، در چهار شهر نیز پیمانکار داریم که در آینده نزدیک با صرف اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال و ۱۴۰ کیلومتر لوله گذاری از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

عرب مقصودی همچنین با بیان این مطلب که مازندران رتبه اول کشور را در گازرسانی به روستا‌ها در اختیار دارد اظهار داشت: با افتتاح پروژه‌های امروز مجموع روستاهای گازدار استان به یکهزار و ۴۰۲ روستا رسید.

وی ادامه داد: هر چهار شهر تنکابن و ۷۶ روستا از مجموع ۱۵۹ روستای قابل گازرسانی این شهرستان گازدار هستند و در ۷۸ روستای باقی مانده تنکابن نیز پیمانکار تعریف شده که انشاا... در آینده نزدیک به ثمر خواهند رسید.

عرب مقصودی خاطرنشان کرد: برای گازرسانی به ۲۱ روستای تنکابن ۱۶۲ کیلومتر لوله گذاری انجام و ۱۶۲ میلیارد ریال نیز اعتبار هزینه شده است.

گفتنی است در این روز مشعل گاز در منازل شهدای گرانقدر تلیکانی و خباز و با حضور خانواده معززشان روشن شد.

یادآور می‌شود عطرافشانی و قرائت فاتحه بر مزار شهدای گمنام شهرستان تنکابن نیز از جمله برنامه دیگر این روز بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر