کد خبر: 80537 A

استاندار مازندران خواستار شد؛

تمامی طرح های معدنی و صنعتی استان با در نظر گرفتن اولویت حفظ و احیا منابع طبیعی و محیط زیست اجرا شود.

سید علی اكبر طاهایی، استاندار مازندران در نشست كارگروه توسعه معادن و ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی صنعتی استان با اشاره به این كه دومین ذخایر معدن زغال سنگ كشور در مازندران قرار دارد، بیان داشت: بهره برداران در روند برداشت، قوانین و مقرارات زیست محیطی را رعایت نمایند.

به گزارش ایلنا از ساری، طاهایی با بیان این كه منابع طبیعی مازندران حائز اكو سیستم منحصر بفردی ست و نمی توان این منابع را در جای دیگری تولید نمود، عنوان كرد: اهتمام بایسته در راستای صیانت از این اكوسیستم صورت گیرد.

وی با اشاره به این كه طرح های كشت و احیا جنگل بایست ابتدا در موازات مناطقی كه برداشت صورت می گیرد، انجام شود، اذعان كرد: درآمد حاصل از یك موضع طبیعی صرف بازسازی و بهینه سازی همان عرصه در طبیعت شود.

استاندار با اشاره به ویژگی های منحصر بفرد البرز در مناطق شمالی، خاطر نشان ساخت: تمامی طرح های معدنی و صنعتی استان با در نظر گرفتن اولویت حفظ و احیا منابع طبیعی و محیط زیست اجرا شود.

وی خواستار تشكیل كمیته ای سه جانبه مركب از سازمان صنعت، معدن و تجارت، ادارات كل منابع طبیعی و محیط زیست استان شد و تصریح كرد: این كمیته با پیمایش های میدانی به ارایه ی راهبرد و نظر كارشناسی در حوزه های صنعت و معدن بپردازد.

در این جلسه با حضور استاندار، نماینده مردم قائم شهر، سوادكوه، جویبار و سیمرغ، معاونین استاندار، برخی مدیران كل ستادی استانداری، بعضی مدیران كل دستگاه های اجرایی استان و برخی مدیران واحدهای صنعتی و معدنی استان، درخواست ها و مسایل واحدهای معدنی زغال سنگ سامان سوادكوه و معدن فلورین لیند شرقی و واحدهای تولیدی صنعتی آرین سینا، آرین شیمی، نساجی مازندران، سیم آبدیده بشل، خزر الكتریك و اتحادیه شركت های تعاونی شالیكوبی داران بررسی و از سوی استاندار تاكیداتی در راستای رفع برخی مشكلات این واحدها صورت گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر