کد خبر: 80550 A

مدیر آموزش و پرورش بابل:

از ابتدای خرداد ماه همزمان با سراسر كشور طرح سنجش آمادگی تحصیلی نوآموزان ورودی پایه اول ابتدایی آغاز شد.

پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها، كمك به بهبود كیفی آموزش، كنترل برخی از عوامل موثر بر افت تحصیلی و تشخیص به موقع كودكان با نیاز های ویژه و جایگزینی صحیح آن در نظام آموزشی از اهداف اجرای این طرح می باشد.

به گزارش ایلنا از بابل، عیسی لطیفی گفت: سنجش آمادگی تحصیلی 5900 دانش آموز ورودی پایه اول ابتدایی شهرستان بابل آغاز شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل افزود: از ابتدای خرداد ماه همزمان با سراسر كشور طرح سنجش آمادگی تحصیلی نوآموزان ورودی پایه اول ابتدایی آغاز شد.

وی خاطرنشان كرد: هر یك از دانش آموزان حدود یك ساعت در این طرح مورد ارزیابی قرار می گیرد و با توجه به این كه ماه مبارك رمضان در پیش است، اولیا باید در زمان های تعیین شده به پایگاه های سنجش مراجعه كنند تا سنجش نوآموزانشان به روزهای پایانی اجرای طرح موكول نگردد.

این مقام مسوول گفت: پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها، كمك به بهبود كیفی آموزش و كنترل برخی از عوامل موثر بر افت تحصیلی و تشخیص به موقع كودكان با نیاز های ویژه و جایگزینی صحیح آن در نظام آموزشی از اهداف اجرای این طرح در كل كشور می باشد.

لطیفی در پایان تصریح كرد: این طرح كه با هدف سنجش میزان آمادگی جسمانی (بینایی، دانپزشك، شنوایی، تست هوش) نوآموزان ورودی پایه اول ابتدایی صورت می پذیرد دانش آموزان با مراجعه به پایگاه سنجش شهرستان بابل (مدرسه حاج كمال امینی، بنت الهدی، شهید اكبرزاده) زیر نظر كارشناسان مربوطه انجام می پذیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر